Kızılay Gönüllüleri Evden Çıkamayan Yaşlı ve Hastaların Alışverişini Yapıyor

Kızılay Gönüllüleri Evden Çıkamayan Yaşlı ve Hastaların Alışverişini Yapıyor

Tüm dünya koronavirüs ile mücadele ederken Türkiye’de de virüsün yayılmaması için alınan önlemler neticesinde risk grubunda olan ve evden çıkamayan yaşlı ve hasta vatandaşların yardımına Kızılay gönüllüleri yetişiyor. Kızılay gönüllüleri yaşlı veya kronik hastalığı olan vatandaşların market alışverişlerini yaparak onlara destek oluyor.

Ülke geneline yayılmış şubeleriyle sosyal yardım çalışmalarına aralıksız devam eden Türk Kızılay, koronavirüs covid19 konusunda da bir yandan bilgilendirme yaparken bir yandan da farklı bir çalışmaya daha imza atarak yaşlı veya kronik hastalığı olan vatandaşların market ihtiyaçlarını gideriyor. Kızılay şubeleri kendi sorumluluk alanları içerisindeki muhtarlarla koordineli olarak yaptığı çalışmada öğrendikleri evden çıkması riskli olan vatandaşları arayarak varsa ihtiyaçlarını öğreniyor. Sonrasında Genç Kızılay gönüllüleri, kadın kolları veya şube çalışanları market alışverişi için yardım talep eden vatandaşın alışverişini yaparak evine götürüyor ve hijyen kuralları çerçevesinde kendisine teslim ediyor. Gönüllüler, koronavirüse karşı korunmak için yapılması gereken hijyen kuralları hakkında bilgi veriyor.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin!sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Genel Başkan Kınık: “Yardımlaşalım”

Yardımlaşmanın her dönemde iyi hissettireceğini dile getiren Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Yaşlı ya da kronik hastalığı olan komşularımıza çarşı pazar ihtiyaçlarını sorup siparişlerini alarak alışverişlerinde yardım edebilirsiniz. Bu hem bağışıklığı düşük olan bu insanların riskini azaltır hem de sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Yardımlaşalım. Ayrıca milyonlarca emeklimiz önümüzdeki günlerde ATM’den maaşlarını çekecekler, bazı hususlara dikkat etmelerinde fayda var. Yanımızda ıslak mendil götürelim ve dokunacağımız yerleri silelim. Sonrasında da elimizi yüzümüze dokundurmadan uygun şekilde yıkayalım.” ifadesinde bulundu.

Vatandaşlara Koronavirüs’ten Korunma Yolları Anlatılıyor

Genç Kızılay gönüllüleri, ülkemizin dört bir yanında koronavirüs covid19 hakkındaki bilgilendirme çalışmalarına da devam ediyorlar. Hijyen temelli farkındalık çalışması yürüten Kızılay gönüllüleri, vatandaşlara virüsten korunmak için gerekli önlemler hakkında bilgi veriyorlar.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler