İstanbul, İklim Krizi için Harekete Geçiyor! CLIMATHON 2019

Dünya çapında iklim değişikliğine inovatif ve sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla düzenlenen Climathon etkinliği, yereldeki farklı paydaşların 24 saat boyunca şehirlerindeki mevcut sorunlar için çözüm üretmelerini sağlayan bir platformdur.

Küreselde 81 farklı şehirde gerçekleştirilen Climathon bu sene İzmir ve Mersin’in ardından bu kez de 7-8 Kasım tarihleri arasında İstanbul, InogarArt’ta gerçekleştirilecek.

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Katılımcılar İstanbul için “Doğal Afet”, “Deprem”, Akıllı Şehir Çözümleri”, ve “Suyun Doğru Yönetilmesi” temalarından yola çıkarak iklime zarar veren engelleri kaldırmak için harekete geçecekler.

24 saat sürecek hackathonun sonunda alanında uzman jüri üyeleri proje sunumlarını değerlendirecekler. Seçilecek ilk 3 proje için ödüller ise 5000, 3000,2000 TL olarak belirlendi.

2 gün sürecek Climathon’da iklim krizi ve bir çok sorun için yaratıcı, sürdürülebilir çözümler üretebilmek adına sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz. Etkinlik 7- 8 Kasım tarihleri arasında IDEMA ev sahipliğinde İstanbul InogarArt’da gerçekleştirilecek. Link aracılığıyla InogarArt’ta olacak hackathona başvuruda bulunabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler