Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceğin Lider Kadın Mühendislerini Çağırıyor!

Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceğin Lider Kadın Mühendislerini Çağırıyor!

Limak Vakfı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) ortaklığında 2015 yılında hayata geçirilen Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak için kadınların mühendislik alanına katılımını artırmayı hedefliyor. 

sivilalan.com'u Telegram'da Takip Edin! sivilalan.com'u Linkedin'de Takip Edin!

Mühendislik eğitimi alan ve/veya alacak olan kız öğrencileri, eğitimlerinin farklı aşamalarında ve birçok yönden desteklemek üzere yola çıkan Türkiye’nin Mühendis Kızları Üniversite Programı’nın yeni dönem başvuruları başladı. 

Programa, devlet üniversitelerinin mühendislik fakültelerinde bilgisayar, çevre, elektrik-elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde 1’inci, 2’inci ve 3’üncü sınıflarda okuyan kız öğrenciler 11 Ekim’e kadar başvurabilecek. 

Projenin üniversite programında, öğrencilere burs imkânı ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitimleri boyunca kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak sertifika programı, online İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj ve istihdam imkânı gibi fırsatlar sunuluyor.

Başvuru koşulları ve kontenjanlar hakkında bilgi almak için www.turkiyeninmuhendiskizlari.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler