Çocuk Katılımı Eğitimi’ne Katılmak İster misiniz?

ÇOCUK KATILIMI EĞİTİMİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi, Türkiye’de çocuk haklarının yaşama geçmesi amacıyla 20 Kasım 2007’den beri çocukların haklarını bilmesi, kullanması ve çocuklarla beraber çalışan yetişkinlerin çocuk haklarını koruması için çalışmalar yürütüyor.

2014 yılından itibaren İstanbul İsveç Başkonsolosluğu işbirliği ile yürütülen Genç Sesler Projesi kapsamında ise çocuklar ve gençler bakımından katılım politikalarının temel sorunlarını ele alan ve bu sorunları çözümleyebilecek yenilikçi fikirlerin tartışıldığı alanlar oluşturmayı önemsiyor. Projenin 2019 ayağında; çocuk haklarının hayata geçmesini dert edinen ve parçası olduğu çocuk çalışmalarında çocuk katılımının ön planda olmasını hedefleyen kişi ve/veya kurumlarla çocuk katılımıkonusunda derinleşmek için Çocuk Katılımı Eğitimi planlanıyor.

Eğitim hakkında:

İçerik: Eğitimin içeriğinde çocuk algısı, çocukluk tarihi, çocuk hakları, çocuk katılımı ilkeleri ve çocuk katılımı özelinde uygulama/yöntem örnek ve önerileri bulunuyor. İçerik ve programın belirlenen katılımcılardan alınan geri bildirimlerle de netleştirilmesi hedefleniyor.

Hedefler:  Katılımcıların eğitim sonunda çocuk haklarının temel ilkelerinden biri olan çocuk katılımı konusunda derinleşmeleri, çocuk katılımı üzerine yapılan güncel tartışmalarla ilgili fikir sahibi olmaları ve çalıştığı çocuklarla bir katılım süreci planlama konusunda güçlenmeleri hedefleniyor.

Hedef kitle:

  • Okul, STK, yerel yönetim ve diğer kuruluşlarda gönüllü ya da profesyonel olarak çocuklarla çalışma deneyimi edinmiş olan
  • Çalışmalarında çocuk katılımı konusunu mesele/dert/gündem edinmiş

herkese açıktır.

Eğitim kontenjanı 20 kişidir. Konaklama masraflarının tamamı, ulaşım masraflarının en fazla 300 TL’si , Genç Sesler Projesi tarafından karşılanacaktır. (Detaylı bilgi başvuru formunda yer almaktadır.)

Eğitim Tarihi: 13-16 Eylül 2019

Eğitim Yeri: Afacan Gençlik Evi, Aliağa, İzmir

Eğitim mekanı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

http://alternatiftatil.genctur.com.tr/afacan-genclik-evi/

Başvuru Süreci:

Çocuk katılımı eğitimimize başvurmak için, 9 Ağustos 2019 Cuma Günü 17.00’ye kadar açık kalacak başvuru formumuzu aşağıda bulabilirsiniz. Lütfen formu sonlandırırken niyet mektubunu formun içine eklediğinizden emin olunuz. Başvuru sonuçları en geç 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 17.00’ye kadaraçıklanacaktır.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

Herhangi bir soru için 0 538 269 52 69 no’lu telefondan ya da [email protected] adresinden Cem Demirayak’a ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler