Çocuk İşçiliğine Son Web Sitesi Açıldı!

Çocuk İşçiliğine Son Web Sitesi Açıldı!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi 2008 yılında ‘Çocuğun İyi Olma Hali’ni Anlamak: Kavramsallaştırma, Durum Tespiti ve Göstergelerin Belirlenmesi araştırma projesi sürecinde işbirliği yapmıştır. Çocuğun iyi olma hali ve göç çalışmaları alanında birçok çalışma yürüten BİLGİ- GÖÇ ve çocuk hakları ve çocuk katılımı alanlarında çalışma yapan BİLGİ-ÇOÇA 2017 yılından itibaren de çocuk işçiliğinin önlenmesi konusundaki çalışmalarını birlikte yürütmektedir.

Bu işbirliği çerçevesinde yürütülen projelerin bulgularını ve ilgili aktivitelerin yayınlarını da paylaşmayı amaçlayan; çocuk işçiliğinin önlenmesine ilişkin çalışmaların görünürlüğünü, yaygınlaşmasını artırmak ve farkındalık oluşumuna katkı sunmak amacıyla 12 Haziran 2019 Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde cocukisciligineson.bilgi.edu.tr sitesini açmışlardır.

Çok paydaşlı ve çok katmanlı olan çocuk işçiliği ile mücadele alanındaki çalışmalarda bir araya gelmek, birbirimizden öğrenmek, beraberce çalışmak ve ortak akıl geliştirmek oldukça önemlidir. Bu nedenle web sitesinin üniversite içinde yapılan çalışmalar yanı sıra bu alandaki tüm çabaların, çalışmaların da yer aldığı ve hep birlikte düşünmeyi kolaylaştıran bir buluşma alanı olması hedeflenmektedir.

cocukisciligineson.bilgi.edu.tr

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler