Gönüllü Çağrısı

Akdeniz Gençlik Derneği Türkiye’nin Her Yerinden Gönüllü Çalışma Arkadaşları Arıyor…

0
Akdeniz Gençlik Derneği Türkiye’nin Her Yerinden Gönüllü Çalışma Arkadaşları Arıyor…

Dünya’da popüler olan ve ülkemizde ilk olarak Akdeniz Gençlik Derneği’nin hayata geçirdiği online gönüllülük sistemi ile sürdürülebilirliğimizi devam ettirmekteyiz.

Çalışmalarımızın %70 bu sistem ile gerçekleşmektedir. Ayrıca derneğimiz üyelerinin yüz yüze gelmesini sağlayacak sosyal etkinlikler de düzenlenmektedir. Online gönüllülük sistemi sayesinde bir yere gitme ya da bir yerde bulunma zorunluluğu olmadan her yerden gönüllü olma fırsatına sahipsiniz. Ayrıca coğrafi, fiziksel engeller vb.. gönüllülük yapmanızı engelleyen negatif etkenler ortadan kalkmış olur.

Gücünü gençliğin heves ve heyecanından alan Akdeniz Gençlik Derneği dünden bugüne birçok etkinlik yapmış bunların yanı sıra birçok proje gerçekleştirmiştir. Derneğimiz Avrupa Birliği uyum sürecinde, yerel, ulusal ve uluslararası faaliyetler ile gençler arasındaki kültürler arası diyaloğu geliştirmek, hak temelli çalışmalar yapmak (Gençlik Hakları, Kadın Hakları, Çevre Hakları, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği), gençleri ulusal veya uluslararası düzeyinde temsil etmek ve bu amaca uygun aktiviteler düzenlemek, gençlerin kendilerini geliştirip topluma daha yararlı birey olmalarını sağlamak, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve spor alanlarında çalışmalar yürütmek, gençlik politikalarının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, gençlik arasında yardımlaşma ve dayanışmayı,güçlendirmek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, gençlerin bir araya gelebileceği ve kendilerini ifade edebilecekleri özgür düşünce ortamları oluşturmak, toplumsal fayda sağlamak, gençlerin girişimcilik ruhlarını teşvik etmek ve yurtdışı fırsatlarından haberdar olup faydalanabilmeleri amacı ile kurulmuştur.

Ayrıca yolumuzu daha iyi çizebilmek için yurtiçi ve yurtdışındaki organizasyonlar ile güçlü bağlantılar kurmaktayız.

Derneğimizi daha yakından tanımak web sitemizi ya da sosyal medya hesaplarımızı incelemenizi öneriyoruz. Derneğimizin bünyesinde bulunan birçok ekipte gönüllü olarak yer alarak hem kendinizi geliştirip hem ekip ruhunu tadacaksınız.

Tüm bunları yaparken sivil toplum adına birbirinden güzel etkinlik ve işlere imza atabileceksiniz. Gelin yeni başarıları beraber göğüsleyelim. Omuz omuza vererek birlikte çalışalım. Akdeniz Gençlik Derneğinin her gönüllüsü derneğimizin ta kendisidir.

Faaliyetlerinin ve çalışmalarda yer alıp topluma fayda sağlamak istiyorsan başvuru formunu doldurman yeterli !!!

KİMLER BAŞVURMALI
– Başvuru tarihinde 18 yaşından gün almış, 30 yaşından gün almamış iseniz,
– Sivil toplum kuruluşlarına ilgi duyan, gönüllülük, sivil toplum kavramlarının farkında,
– Ekip çalışmasına yatkın, enerjik, iletişim becerileri ve özgüveni yüksek,
– Haftalık en az 1-2 saatini karşılıksız bu işe adayabilecekseniz,
– Enerjisini toplum ve daha güzel bir dünya için harcamak isteyen,
– Sosyal aktivitelere katılmayı seven, organize yeteneğine sahip ve girişken biriyseniz,
– “Nereden Buluyorsun Bu Enerjiyi” diyerek şaşkın gözlerle size bakan arkadaşlarınız varsa,
– Aldığınız sorumluluğu yerine getirmeden rahat uyuyamayan tiplerdenseniz,
– Aktif siyaset ile uğraşmıyorsanız,
– “Amaaan, boşver” ikilisini yan yana hiç kullanmıyorsanız,
– Çalışmalarımıza zaman ayırarak kişisel gelişiminize yönelik fayda sağlamak istiyorsanız sizde gönüllümüz olabilirsiniz.
– Farklı kültürlerden kişilerle yansız, ayrımcılık yapmadan, eşit mesafe ilişki çalışabilen,

(İstatistik, grafik tasarımı, Türkçe-İngilizce çeviri alanında katkı sunmak isteyenlere özellikle ihtiyacımız bulunmaktadır.).

BAŞVURU DETAYLARI VE SÜREÇ:

Gönüllümüz olmak için yukarıdaki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
Başvuruların sonlanmasının ardından 2 haftalık ön değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu sürecin ardından ise ön değerlendirmeyi geçen adaylar ile yüz yüze veya online mülakatlar gerçekleştirilecek. Mülakatları başarılı şekilde geçen temsilci adayları oryantasyon surecinden sonra derneğimizin gönüllüsü olmaya hak kazanacaklar.

Başvuru süreci ve derneğimize ilişkin tüm sorularınız için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz yada 0850 302 10 07 telefon üzerinden arayarak yada whatsapp yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Kazanımlarınız Neler Olacak?
– Geniş bir sivil toplum ağına erişim,
– Sivil toplum ve AB Projeleri alanında kendinizi geliştirme imkanı.
– Sivil toplumda iş fırsatlarını yakalama,
– Gerçekleştirdiğimiz etkinlik, kurs, seminer ve projelerde her zaman öncelik sahibi olma.
– Sosyal faaliyetler, etkinlikler ve projelere aktif katılım.Dernekte gönüllü olarak yer alacak olanlar 1 aylık oryantasyon sürecinden geçecek ve daha sonra dernekteki görevine başlayacaktır.

Başvuru süreci ve derneğe ilişkin tüm sorularınız için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz yada 0850 302 10 07 telefon üzerinden arayarak ya da Whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayınız

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir