Sosyal Girişimcilere Destek Verecek Eğitmenler Aranıyor!

Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve sosyal girişimcilerin kapasitelerinin artırılması için çalışan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, proje illerinde bu alanda eğitim verecek gönüllüler arıyor.

Sosyal girişimcilik ekosisteminin gelişimi için bu alandaki bilgi ve deneyimlerin yaygınlaştırılmasının önemli olduğuna inanıyor, bu amaçla Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan proje illerimizde Sosyal Girişimcilik Yaygınlaştırma Eğitimleri vermeyi amaçlıyoruz.

İstanbul’da Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde 8-13 Temmuz 2019 tarihlerinde Sosyal Girişimcilik Eğitmen Eğitimi’ne katılıp, yaşadığınız bölgede sosyal girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı vermek ister misiniz?

Eğer siz de,

  • Gaziantep, Van, Kayseri, Muğla, Samsun ve Bursa illerinden birinde ikamet ediyor ya da bu illerde çalışmalar yürütüyorsanız,
  • Sosyal girişimcilikle ilgili deneyim sahibiyseniz ya da bu alanda kendinizi geliştirme motivasyonuna sahipseniz,
  • Sosyal girişimcilik sektörünün gelişmesini destekleyebileceğinize inanıyorsanız,

Başvuru formu için tıklayınız

Seçilen katılımcıların eğitimlere tam katılım sağlaması ve eğitimi tamamladıktan sonra 1 yıl içerisinde gönüllü olarak en az 2 Sosyal Girişimcilik Yaygınlaştırma Eğitimi gerçekleştireceğini taahhüt etmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız. : https://medium.com/@SosyalGirisimTR

Katılımcıların konaklama, yemek ve ulaşım masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır. Sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında desteklenen, Vehbi Koç Vakfı liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, TED Üniversitesi, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Entreprise UK (İngiltere) ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’de sosyal girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor. Proje illerinde yürütülecek çalışmalarda Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; iştirakçi ortaklar olarak destek vermektedirler.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, “Sivil Toplum Destek Programı-Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” altında yürütülmektedir. Program mali ve idari açıdan güçlü ve daha önce proje deneyimi olan sivil toplum kuruluşlarının geliştirecekleri ortaklıkları ve ağları destekleyerek, bu ortaklıklar ve ağlar vasıtasıyla kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Hibe programı kapsamında 10 sivil toplum kuruluşu yaklaşık 4.300.000 avro hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Sivil Toplum Destek Programı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) 2014 bütçesinden finanse edilmektedir; T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi’dir. Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve sosyal girişimcilerin kapasitelerinin artırılması için çalışan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, proje illerinde bu alanda eğitim verecek gönüllüler arıyor. Katılımcıların konaklama, yemek ve ulaşım masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler