Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Başvuruları Başladı!

Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Başvuruları Başladı!
Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Başvuruları Başladı!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimleri devam ediyor.

25-27 Şubat 2019 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan “Dijital İletişim ve Sosyal Medya  Eğitimi” için  başvurular başladı. Eğitime Samsun ve çevresindeki kentlerde hak temelli* çalışma yürüten  sivil toplum örgütleri başvuru yapabilecek. Eğitime her örgütü temsilen bir kişi kabul edilecek.

Eğitime Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak illerinde kadın hakları, LGBTİ hakları, engelli hakları, çocuk hakları, kent hakkı, çevre/doğa koruma, sosyal haklar, hayvan hakları, dijital haklar, kültürel haklar, gençlik hakları, sığınmacı/mülteci/göçmen hakları, vb. alanlarda hak temelli* çalışma yürüten STÖ’ler katılım gösterebilirler.

Eğitime Samsun dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama ve masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Hak temelli çalışan STÖ’lerin dijitalleşme süreçlerine uyum sağlayabilmesi için dijital iletişim ve sosyal medya araçlarıyla ilgili bilgi ve becerilerini arttırmak hedefiyle düzenlenen eğitimde, STÖ’lerin savunuculuk çalışmalarını güçlendirmek için dijital araçlardan nasıl yararlanabileceğine odaklanılacak. Üç günlük eğitimde katılımcılara dijital araçlar ve sosyal medya mecralarının kullanımı ile ilgili pratik bilgiler atölye çalışmaları aracılığıyla aktarılacaktır.

Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 11 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Eğitim sonuçları 15 Şubat 2019 Cuma günü e-posta yoluyla açıklanacaktır.

Başvuru Koşulları

  • Eğitim programı, hak temelli bir yaklaşıma sahip olarak yerel düzeyde o hak için çalışma yapan ve kampanya yürüten ya da bu faaliyetleri çalışma takvimine dahil etmiş hak temelli STÖ’lere yöneliktir.
  • Eğitime her bir örgütü temsilen 1 kişi kabul edilecektir. Değerlendirme sonrasında katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.
  • Başvuran STÖ’lerin sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin vb) hesaplarının olması ve  eğitime başvuran kişilerin  bu hesaplara yönetici düzeyinde erişimi gerekmektedir.
  • Eğitimlere tam katılım beklenirken, gün sonunda verilen çalışmaların yapılması ise zorunludur.
  • Seçilen STÖ temsilcileri, eğitimde olmasının STÖ’nün bilgisi dahilinde gerçekleştiğini belirten, STÖ yönetiminden/inisiyatiften iki üyenin imzası ve açık iletişim bilgilerine sahip bir yazıyı eğitim sonuçları açıklandıktan sonra 5 gün içerisinde sunmalıdır.
  • Katılımcıların bilgisayar getirmesi gereklidir. STGM bilgisayar temin etmeyecektir.

Başvuru Formu

Sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

* Hak temelli yaklaşım, bireyleri hak sahibi özneler olarak tanımlarken, devlet ya da devlet dışı kurumları ise yükümlülük sahipleri olarak belirler. Dayanağını insan hakları ilkeleri ve standartlarından alan hak temelli yaklaşım, bireyleri haklarını talep edebilmeleri ve savunmaları için, kurumları ise haklarla bağlantılı yükümlülüklerini yerine getirmeleri için güçlendirmeyi hedefler. STGM’nin hak temelli yaklaşım için kullandığı kaynak metinlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler