The Danger of the Single Story Eğitim Kursu

The Danger of the Single Story Eğitim Kursu
The Danger of the Single Story Eğitim Kursu

Medya ve hikayelerle ilgili misiniz?

Hoşgörüsüzlük, ırkçılık ve nefret söylemleriyle bizzat mücadele etmek mi istiyorsunuz? M

edyanın-özellikle sosyal medyanın kalıpyargıların, önyargıların, hoşgörüsüzlüğün ve şiddet içeren davranışların yaratılmasında nasıl katkılar sağladığını incelemek mi istiyorsunuz?

Bu gibi etkilerin gençlik çalışanları ve eğitimciler olarak geri çevrilmesinde nasıl bir rol oynayabileceğimizi de merak ediyorsanız, Başvuru linki : http://bit.ly/singlestorytoy

Toy Gençlik Derneği eğitim kursu “The Danger of the Single Story” İtalya’nın merkezinde küçük bir köy olan Sermugnano’da 11 Mart-17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek (Seyahat günleri dahil!) Bu eğitimde hikaye anlatıcılığının duyguları harekete geçiren, jenerasyonlar ve milletler arası bariyerleri yıkan gücünü 9 farklı ülkeden insanlarla tecrübe etme şansını elde edeceksiniz. (İtalya, Slovenya, Çekya, Polonya, Portekiz, Slovakya, İrlanda, Birleşik Krallık, Türkiye)

The Danger of the Single Story içinde bulunduğumuz hızla değişen zamanlarda artan güçlüklere karşı eğitmenlere, eğitimcilere, gençlik çalışanlarına ve gençlik çalışanı olmak isteyenlere medyayı, global eğitimi ve aktif vatandaşlığı birleştirerek, yeni mücadele araçları kazandırmayı hedefliyor. Evet, bizce de kulağa çok güzel geliyor.

Proje hakkında detaylı bilgi ve başvuru formuna bit.ly/singlestorytoy adresinden ulaşabilirsiniz. Biz yine de burada birkaç teknik bilgi verelim istedik. Eğitimin dili tamamen İngilizcedir, bu yüzden başvuru formu ve yapacağınız her işlem de İngilizce dilinde olacaktır. Programın her aşamasına aktif katılımınız gerektiği için bu bir zorunluluk. Türkiye’den katılacak katılımcılar için seyahat harcaması olarak geri ödenebilecek miktar maksimum 275 € belirlenmiştir. Bunun dışında kalacağınız yer, yemek, vize ücretleri gibi masraflar Erasmus + programı tarafından karşılanacaktır. Yol ve vize masraflarınıza dair her türlü fişi ve faturayı saklayıp eğitimi düzenleyenlere eksiksiz bir şekilde vermeniz halinde banka hesabınıza geri ödemenizi yapacaklardır. Bunun yanısıra eğitimi gerçekleştiren kuruluş olan Cooperativa Sociale Muovimente seçilen Türk katılımcılardan 20 € luk bir katılım ücreti talep etmektedir. Eğitimin sonunda ise eğitim hakkındaki düşünceleriniz ve finansal durumunuza göre bir katkıda bulunabilirsiniz. Bu önceden yatırılan katılım ücreti bir kefalet görevi görüp son anda yaşanan iptallerin önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Önemli Not: Bu katılım ücretleri Toy Gençlik Derneği ile hiçbir şekilde alakalı değildir ve ev sahibi kuruluşun uygun gördüğü ücretlerdir. Burada bahsedilen ücretin miktarı, başvuru yapacağınız sayfadaki ile farklı, ortak kuruluşumuz, kur farkının dikkate alınmasını talebimizi kabul ettiği için böyle bir düzenleme gerçekleştirilmiştir.

Başvuru linki :http://bit.ly/singlestorytoy
Son Başvuru Tarihi: 20 Ocak 2019

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler