Sabri Ülker Vakfı Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu

Sabri Ülker Vakfı Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu
Sabri Ülker Vakfı Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu

Yemekte Denge Eğitim Projesi’ne Bir Ödül Daha!

Sabri Ülker Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirdiği Yemekte DengeEğitim Projesi, 8. yılında kazandığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. MerComm tarafından düzenlenen ve ürün ve hizmet pazarlamasındaki mükemmelliği ödüllendiren uluslararası GALAXY Ödülleri’nde Sağlıklı Yaşam kategorisinde bronz ödülün sahibi Yemekte Denge oldu.

Sabri Ülker Vakfı’nın 2011 yılında temel misyonlarımızdan biri olan “sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak” amacından hareketle, Millî Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirdiği Yemekte Denge Eğitim Projesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Öğrenci sayısı ve sınıf düzeyi açısından Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir beslenme eğitim projesi olan “Yemekte Denge”, ürün ve hizmet pazarlamasındaki mükemmelliği ödüllendiren uluslararası GALAXY Ödülleri’nde Sağlıklı Yaşam kategorisinde bronz ödüle layık görüldü.

Ödüle ilişkin konuşan Sabri Ülker Vakfı Genel Müdürü Begüm Mutuş, şunları söyledi: “Sabri Ülker Vakfı olarak böyle prestijli bir ödülün sahibi olmaktan onur duyuyoruz. Ancak bizi ödüller kadar, hatta ödüllerden daha fazla mutlu eden bir şey var. O da gelecek sağlıklı nesiller için bir şeyler yapabiliyor olmak… Bunun için 8 yıldır Yemekte Denge Eğitim Projesi ile daha fazla çocuğa, ebeveyne ve öğretmene ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl Yemekte Denge’nin uygulandığı il sayısının Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir ve Rize’nin eklenmesiyle birlikte 15’e ulaştı. Geçen yıl öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen ve Millî Eğitim Bakanlığı’nca sertifikalandıran hizmet içi eğitim programımız da sürüyor. Bu eğitimle 1000 öğretmene ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca Yemekte Denge projesinin mesajlarını çocuklara daha iyi aktarabilmek amacıyla hazırlanan okul öncesi ve 1. sınıflara yönelik üç hikâye kitabı da binlerce çocuğa dağıtılacak. Başarımızın önümüzdeki yıllarda katlanarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz.”

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler