EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Başvuruları 15 Ağustos’a kadar uzatıldı

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Başvuruları 15 Ağustos’a kadar uzatıldı
EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Başvuruları 15 Ağustos’a kadar uzatıldı

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’nın üçüncü yılı için başvuru süreci devam ediyor.Vizyon sahibi girişimci kadınların iş dünyasında yükselmeleri ve küresel pazarda rekabet edebilmelerini desteklemek amacıyla yürütülen programa seçilen girişimciler; EY Türkiye’nin desteğiyle hiçbir ücret ödemeden 1 yıl boyunca eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve ağ oluşturma(networking) desteği alıyor. 2018 dönem kayıtları 17 Mayıs’ta başlayan EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurular 15 Ağustos 2018’e kadar www.ey.com/tr/eww adresinden yapılabilecek

EY‘nin küresel çapta düzenlediği ve 10. yılını kutlayan Girişimci Kadın Liderler Programı (EY Entrepreneurial Winning Women Programı™) Türkiye’de bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Programın ilk iki yılında toplam 20 kadın girişimciye destek veren EY Türkiye; bu yıl da işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcileri destekleyerek, uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlıyor.

Başvurular 15 Ağustos’ta sona erecek

17 Mayıs 2018’de başlayan EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2018 dönem başvuruları 15 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. EY Türkiye, başvurular arasından bağımsız bir jürinin seçeceği ve kriterlere uygun olan kadın girişimcilere, bir yıl boyunca ücretsiz eğitim verecek; kadın girişimcilere şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları alanlarda destek ve koçluk sunacak. Aynı zamanda sosyal sorumluluk niteliği de taşıyan program, kadın girişimcilerin iş dünyasının başarılı yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılmalarına, şirketlerini ciro ve istihdam anlamında büyütmelerine imkân sağlayacak.

Kaynaklarımızı kadın girişimcilerin potansiyellerine ulaşabilmeleri için kullanıyoruz

Programın Türkiye’de girişimcilik ruhunun desteklemesi ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesine büyük katkılar sağladığını ifade eden EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve programın EMEIA Lideri Demet Özdemir,program ile ilgili şöyle konuştu:

“Kadın girişimcilerin liderlik becerilerini geliştireceği koçluk ve mentorluk programlarına,yönetsel yetkinliklerini artıracağı eğitimlere, finansal ve hukuksal konularda danışmanlığa ve iletişim ağlarını genişletebileceği programlara ihtiyacı var. Globalde 10. yılını kutladığımız programa farklı ülkelerden katılan kadın girişimcileri EY’nin düzenlediği çeşitli uluslararası platformlarda bir araya getiriyoruz. Kadın girişimcilere hedefledikleri uluslararası pazarların kapılarını açan bu özel programla, onların işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmak ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız.”

Bu yıl programın Türkiye Liderliğini üstelenen, EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Müge Tan Belviso ise “Türkiye’de 2016 yılında uygulamaya başladığımız EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’yla, kadınların yeni girişimci olmalarına odaklanmış programlardan farklı olarak, belli bir noktaya ulaştırdıkları şirketlerini büyütmelerine, pazarda öncü ve sektöründe lider konuma ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu tamamen ücretsiz programda yer almak üzere bağımsız bir jüri tarafından seçilen kadın girişimciler, EY Türkiye yöneticilerinden bire bir mentorluk desteği almalarının, sınıf içi eğitimlerle liderlik yönlerini artırma fırsatı bulmalarının yanı sıra, küresel bir kadın girişimci ağının parçası olacaklar”dedi.

Program katılımcılarının şirketleri hızla büyüyor

50 ülkede 400’ün üzerinde başarılı kadın girişimci ile yürütülen ilk global araştırma sonucu, şirket kurucularının programdan neler öğrendiği ve bu kazanımların ne kadarını hayata geçirdikleri ölçülüyor. Araştırmanın sonuçları Girişimci Kadın Liderler Programı’nın girişimciler için hızlı bir büyüme sağladığını gösteriyor. Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılanların %77’si yol gösterici ve rol model edinme konusunda programdan yaralandıklarını belirtiyor. Bununla birlikte girişimci kadın liderlerin şirketleri, programa katılmalarının ardından, ortalama bileşik yıllık olarak %35 büyüme kaydetti. Şirketlerin ortalama bordrolu çalışan sayılarındaki artış ise %166’ya ulaştı.

Program kadın girişimcilere ne sağlıyor?

  • Türkiye’nin en iyi girişimcileri ve yüksek büyüme göstermiş şirketlerinin liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılma imkanı,
  • Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimini artırma fırsatı,
  • Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçiler ile muhtemel sermaye kaynaklarını keşfetme olanağı,
  • Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirme imkânı,
  • Kendilerinin ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırma şansı.

Katılımcıların programa ilişkin düşünceleri

Deren Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Deren Öztürk / 2016 Dönemi

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, hayalinin peşinden giden, bir şeyleri yoktan var eden kadınlar için tasarlanmış; dopdolu içeriği, alanlarının en iyisi eğitmenleri, değerli danışmanları ve sunduğu fırsatlarla girişimcilik dünyasının başarılı kadınları olmamıza yardımcı bir okul. Bugünün hayalini yarının sürdürülebilir, başarılı, karlı şirketi haline getirmemiz için elimize verilmiş sihirli bir değnek! Bu program sayesinde günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle göremediğim büyük resmi görmeye başladım.

C Bebek Sezin Yönetici Ortağı Sezin Başkan / 2016 Dönemi

Bu program sayesinde iş bağlantılarımı artırıp sosyal çevremi genişlettim ve kurumsal bir yapısı olan yeni bir ortaklık oluşturdum. Yeni kurduğum bu ortaklık sayesinde, program öncesinde önümüzdeki 5 yıl için belirlemiş olduğum hedeflere 2 yıl içinde başarılı bir şekilde ulaşabileceğime inanıyorum. Kuruluşumuz şimdiden büyümeye başladı ve ben de artık daha güçlü olduğumu hissediyorum.

MENE Health Group CEO’su Şule Mene / 2017 Dönemi

EY’nin yardımıyla iş stratejilerim sağlam bir zemin üzerine inşa edildi. EY, şirketimin büyümesi için gereken altyapıyı hızlandırdı ve geliştirdi. Bu program sayesinde operasyonlardan ve günlük işlerden çıkıp stratejilerimize zaman ayırıp daha çok odaklanabiliyoruz. Bu programın en önemli faydaları, olası yatırım ve işbirliklerine yönelik gerçekleştirdiğim görüşmeler oldu. Monako’da düzenlenen EY Dünya Yılın Girişimcisi Programı’na (World Entrepreneur Of The Year) katılmam, ağ oluşturma (networking) açısından çok verimli olmasının yanı sıra aynı zamanda bakış açımı genişletti.

Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri (TABİT) Genel Müdürü Tülin Akın / 2017 Dönemi

Bu programın bana sağladığı en önemli fayda, şirket yönetiminin iyileştirilmesi ve daha öncesinde kurmuş olduğum yönetim sisteminin geliştirilmesi oldu. Mentorumla yaptığımız düzenli toplantılar sonucunda, yönetimle ilgili program hazırlamak ve dolayısıyla gerçekleşen yönetimde iyileşmeler en büyük kazanımlarım. Ayrıca, bu programın yardımıyla kurduğum yeni bağlantılarla da görüşmeler yapıyorum ve bunların gelecekte iş fırsatlarına dönüşeceğine inanıyorum.

Kimler katılabilir?

EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılmak isteyen girişimci kadınların şirketlerinin Türkiye merkezli ve en az 3 yıldır faaliyette olması, son 2 yılda en az yıllık 3 milyon TL ciroya sahip olması gerekiyor. Kadın girişimcinin şirkette en az yüzde 25 hisse sahibi olması ve ana karar vericiler arasında yer alması da koşullar arasında yer alıyor. EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurmak isteyen kadın girişimciler, 15 Ağustos 2018 tarihine kadar www.ey.com/tr/eww web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilecek.

EY Hakkında

EY, denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Dünya genelinde toplam 231.000 çalışanımız, ortak değerlerimizi ve kaliteyi ön planda tutan kararlı tutumumuzu hep birlikte paylaşmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen www.ey.com adresini ziyaret ediniz. EY her biri ayrı bir tüzel kişiliğe sahip Ernst & Young Global Limited’e üye firmalardan oluşan global bir organizasyon olup tüm hizmetlerini bu üye firmalar tarafından sunmaktadır.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı hakkında

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere ulaşarak hedeflerini gerçekleştirmelerine yardım edecek etkili bir liderlik programıdır. Programa seçilen girişimciler, yatırımcıların, danışmanların ve diğer başarılı girişimcilerin bilgi ve birikimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılırlar ve şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları beş ana alanda destek ve koçluk alırlar. Bu alanlar arasında büyük düşünmek ve cesur davranmak, güçlü bir kişisel profil oluşturmak, işi yapan değil yöneten olmak, kilit danışman ağlarını kurmak ve şirketin büyümesi için finansman opsiyonlarını değerlendirmek yer alıyor. Program hakkında detaylı bilgiye www.ey.com/tr/eww adresinden ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler