İstanbul Üniversitesi STK Yüksek Lisans Başvuruları Başladı!

İstanbul Üniversitesi STK Yüksek Lisans Başvuruları Başladı!
İstanbul Üniversitesi STK Yüksek Lisans Başvuruları Başladı!

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalı altında açılan tezsiz yüksek lisans programına başvurular 13 Haziran’a kadar online olarak yapılabiliyor. Alanında çalışan profesyonellerin yanı sıra, kurumsal iletişimciler, kamu personeli veya alanda kariyer yapmak isteyen 4 yıllık lisans mezunu herkese açık olan programa başvurularda ALES ve Yabancı Dil şartı aranmıyor.

STK’ların yetişmiş personel, gönüllü ve finansal kaynak ihtiyacının karşılanması kadar, faaliyetlerine toplumun ilgi ve desteğini çekebilmek için doğru ve etkili bir iletişim yönetimi kullanabilmeleri de bu alandaki bilgi birikimine başvurmayı zorunlu kılıyor. Buna karşılık, bu alanda yetişmiş insan kaynağı açığının bulunduğu ve uzmanlaşmaya yönelik cabaların yetersiz kaldığı görülüyor. STK ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı hem STK’ların ihtiyaç duyduğu nitelikli uzman/yönetici ihtiyacının karşılanmasını ve hem de özel şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini yürütebilecek profesyonellerin yetiştirilmesini amaçlıyor.

Ulusal veya uluslararası STK’larda çalışanlar, resmi ve özel kurumların halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri, sosyal sorumluluk projelerinde çalışanlar, siyasi partiler ve baskı gruplarının yöneticileri, resmi kurumların (kalkınma ajansları, bakanlıklar, valilikler, belediye) proje birimlerinin yöneticileri Programın öncelikli hedef kitlesini oluşturuyor. Bu program ayrıca STK’larda gönüllü veya profesyonel olarak çalışmak isteyen veya sosyal sorumluluk alanında kariyer yapmak isteyen gençlere de hitap ediyor. Programı tamamlayanların, Türkiye toplumumun sosyolojik altyapısını daha yakından tanıyarak, görev alacakları sosyal projelerin kurgulanmasından yürütülmesine, fon bulunmasından raporlanmasına kadar her aşamada bilimsel metotları kullanabilme becerisi kazanması hedefleniyor.

Program hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Programa online başvuru yapabilmek için tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler