“Nasıl Yapmalı” gazetecilik atölyesi 9 Haziran Cumartesi günü Gaziantep’te

“Nasıl Yapmalı” gazetecilik atölyesi 9 Haziran Cumartesi günü Gaziantep’te
Katılım Formu için tıklayınız

Punto 24 Bağımsız Gazetecilik Platformu’nun “Nasıl Yapmalı” başlığı altında 2014’ten bu yana düzenlediği gazetecilik atölyeleri Gaziantep’teki gazeteciler, öğrenciler ve STK temsilcileriyle buluşuyor.

İletişim, gazetecilik, radyo ve televizyon ve görsel sanatlar bölümleri öğrencileri, sivil toplum kuruluşları, yurttaş gazeteciler ve yerel gazetecilere yönelik 9 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek atölyede emek haberciliği, medyada şiddet ve etik kodları ile yeni medya araçları konu başlıkları altında sunumlar gerçekleştirilecek.

Gazeteci Murat Güreş, medyada nefret söylemi ve ayrımcı dil kullanımına karşı gazeteciler tarafından benimsenen etik kodlar üzerine bir sunum gerçekleştirecek. Türkiye’de emek haberciliği alanında yıllardır çalışan gazeteci Gülşen İşeri de emek gazeteciliğinin temellerini ve insan hikâyelerinin nasıl işlenebileceğini anlatacak.

Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Erkan Saka ve dijital medya uzmanı Kenan Dursun, gazeteciler için yeni medya araçlarını ve sosyal medyayı daha etkin kullanmaya yönelik yöntemler tanıtacak. İletişimci Şevket Uyanık ise sosyal medya ve internet güvenliği konusunda bilgiler aktaracak.

Atölyede özellikle habercilik alanında kullanılabilecek dijital platformlar, bilgi teyidi ve gazetecilerin sıklıkla maruz kaldığı siber zorbalık üzerine uygulamalı örnekler sunulacak.

Atölye 9 Haziran Cumartesi 11:00–16:00 arasında Gaziantep Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilecek. (Açık adres: Değirmiçem Mahallesi; 14 Nolu Sokak No:8; Efes İş Merkezi Kat:2 No:6; Şehitkamil/Gaziantep).

Etkinlik herkese açık olup, katılım tamamen ücretsizdir.

Katılım Formu için tıklayınız

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu atölyenin programı şöyledir:
11:00-11:15 Açılış / Tanışma
11:15-12:00 Medyada nefret söylemine karşı etik kodlar (Murat Güreş)
12:00-12:45 Emek haberciliği (Gülşen İşeri)
12:45-13:00 Soru cevap
13:00-13:15 Ara
13:15-14:00 Dijital çağda gazetecilik (Erkan Saka)
14:00-14:45 Gazeteciler için yeni medya ve sosyal medya araçları (Kenan Dursun – Erkan Saka)
14:45-15:30 Sosyal medya ve internet güvenliği (Şevket Uyanık)
15:30-16:00 Soru cevap / Kapanış

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler