Okul Dışarıda Günü’ne Katılan Öğrenci Sayısı 260 Bini Geçti

Okul Dışarıda Günü’ne Katılan Öğrenci Sayısı 260 Bini Geçti
Okul Dışarıda Günü’ne Katılan Öğrenci Sayısı 260 Bini Geçti

Aktif Yaşam Derneği tarafından 17 Mayıs Perşembe günü çocukların açık havada zaman geçirmelerinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları için önemine dikkat çekmek amacıyla hayata geçireceği Okul Dışarıda Günü, kısa bir sürede 260 bin’den fazla öğrenciye ulaştı.

2008 yılından bu yana aktif yaşam tarzını güncelik hayatın her alanına yaygınlaştırma hedefiyle pek çok proje gerçekleştiren Aktif Yaşam Derneği, yurt dışında Outdoor Classroom Day olarak kutlanan ve dışarıda oyun oynamanın ve keşfetmenin çocuk gelişimi açısından önemine dikkat çeken etkinliği Türkiye’ye taşıyor. 17 Mayıs 2018 Perşembe gününü “Okul Dışarıda Günü” ilan eden Dernek’in proje için hazırladığı ve 1 Mart’ta açılan web sitesine öğretmenler ve veliler büyük ilgi gösterdi. Türkiye’de OMO’nun desteği ile hayata geçirilen proje, kısa sürede 200 bin hedefini aşarak 260 bin öğrenciye ulaştı.

Öğretmenlerin tüm gelişmeleri ve destek içerikleri takip edebilecekleri www.okuldisaridagunu.orgweb sitesine bugüne kadar tüm dünyadan 663.608, Türkiye’den ise 263.466 çocuk kayıt oldu.

Okul Dışarıda Günü Hakkında

Okul Dışarıda Günü, ödüllü İngiliz çevre eğitimcisi Anna Portch tarafından 2012 yılında “Empty Classroom Day” adıyla başlatılan, 2016’da Unilever’in “Kirlenmek Güzeldir” takımı ile işbirliği yapan Project Dirt’ün çabalarıyla küresel boyuta taşınan ve her ülkede yerel bir sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenerek hayata geçirilen “Outdoor Classroom Day” hareketinin Türkiye ayağıdır ve Project Dirt’ün desteğiyle Aktif Yaşam Derneği tarafından düzenlenmektedir. Projeye katılmak isteyen öğretmenler www.okuldisaridagunu.orgadresinden kayıt yaptırarak tüm gelişmeleri ve destek içerikleri takip edebiliyorlar. 15 yılı aşkın süredir ebeveynlere “Kirlenmek Güzeldir” mesajıyla çocuklarının gelişimi konusunda destek veren ve tüm dünyada Project Dirt’ü destekleyen OMO da Türkiye’de projenin destekçileri arasında yer alıyor.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler