Türkiye’de bir ilk: KONDA İnteraktif kamuoyuna açıldı

1519972901 Bekir A    rd  r2
1519972901 Bekir A rd r2

KONDA BAROMETRESİ kapsamında son 8 yılda 85 araştırmayla 230 bini aşkın kişiyle görüşen, birbirinden farklı 50’den fazla konuyu inceleyen KONDA, veri tabanını geniş kitlelerle paylaşmak üzere, etkileşimli veri görselleştirme sistemi olan KONDA İNTERAKTİF’i kamuoyuna açtı.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “KONDA olarak her bireyin, aktörün ve kurumun toplumsal yapıyı anlaması gerektiğini düşünüyoruz. Biz KONDA BAROMETRESİ kapsamında 8 yılda 85 araştırmayla 230 bini aşkın kişiyle görüştük; siyasetçi, yatırımcı, finans uzmanı, holding yöneticisi, bürokrat, akademisyen, medya mensubu veya teknokrat her kesimden herkes için verisi ve sözü olan KONDA VERİ AMBARI’nı oluşturduk. Biz bu verileri kullanarak, başta abonelerimiz olmak üzere tüm kamuoyuna analizler ve yorumlar sunuyoruz. Ayrıca, araştırmaların veri setlerini de web sitemizden paylaşıyoruz.

Dünya küresel ara buzul dönem olarak tarif edebileceğimiz şu günlerden geçerken, ülkemizde bu sürecin bilgi toplumuna geçiş yönündeki çabalarla daha verimli atlatılabileceğine inanıyoruz. KONDA olarak, sürece ve aktörlere, bilgi üreterek katkıda bulunmayı kendimize görev edindik. Tam da bu nedenle olabildiğince çok bilgiyi, uygulamayı ve raporu kamuoyu ile paylaşmaya, verilerimizi akademik kurumlara, üniversitelere ve ilgilenenlere açmaya çalışıyoruz. Bu bakış açısıyla verilerimizi ilgilenen herkesin incelemesini ve kendi ilgi alanına dair bulgularını ortaya çıkarmasını istiyoruz. Bunun için de etkileşimli veri görselleştirme sistemimiz olan KONDA İNTERAKTİF’i (interaktif.konda.com.tr) kamuoyunun incelemelerine sunuyoruz. Bir araştırma kurumu tarafından ülkemizde benzeri yapılmamış, dünyada da örneği çok nadir görülebilen böylesi bir kamusal hizmeti gerçekleştirmekten memnunuz” şeklinde konuştu.

KONDA İnteraktif

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler