Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 3.dönem başvuruları başladı!

web sitesi slider son 1 5
web sitesi slider son 1 5

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 3.dönem başvurularını açtı. Merkez sağlık alanında, ulusal ve uluslararası iş fikri olan girişimleri bekliyor. Başvurular 11 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’deki sağlık ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak hedefiyle yola çıkan Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi, girişimcilere bu alanda hem danışmanlık hem de altyapı desteği sağlıyor. Merkez, uluslararası ve ulusal düzeyde sağlık alanında iş fikri yaratan, çözüm üreten girişimcileri bekliyor.

Sağlık odaklı girişimlere destek veren Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 2017 yılında kuruldu. Bir yıl içinde 250’yi aşkın başvuru değerlendiren merkez, kabul edilen 48 projeye destek veriyor. Merkez desteği ile bir yıl içinde 2 yeni şirket kuruldu. Merkezde, başvuru sonrası kabul edilen girişimcilere iş fikirlerinin gelişmesine katkı sağlayacak eğitimler veriliyor. Sağlık bilimleri alanında tematik bir üniversite olan Acıbadem Üniversitesi, girişimcilerin kabul edilen projelerine sahip olduğu bilgi birikimini ve teknik altyapıyı sunuyor. Girişimciler, Acıbadem Üniversitesi akademisyenlerinden bilimsel danışmanlık almanın yanı sıra üniversitenin sektörel işbirlikleri sayesinde güçlü bir iş ağından da yararlanma fırsatına sahip. Merkez, iş fikirlerinin projeye dönüşebilmesi için gerekli ortamı da biyoteknoloji ve bilişim altyapısı ile girişimciye sunuyor.

Girişimciler; 11 Mart 2018 tarihine kadar Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi internet sitesi kulucka.acibadem.edu.tr adresinden başvuruda bulunabilir.

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ KULUÇKA MERKEZİ 3. DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler