Sosyal etki odaklı yerel projelerinizi hayata geçirmek için $1000’a kadar İlk Adım Fonu!

fotograf
fotograf
ilkadimplatformu.org

Toplumsal sorunlara çözüm sunmak isteyenler harekete geçebilsin diye!

İlk Adım Fonu, toplumsal ve sosyal sorunlara çözüm üreten yerel projelerin ve bu projeleri hayata geçirmek üzere bir araya gelmiş sosyal girişimcilerin ihtiyaç duydukları desteği sağlayan bir girişimdir.

Yerel sosyal girişimciliğin ülkemizde yaygınlaşması ve mevcut sorunlara ellerindeki kısıtlı imkanlarla çözüm bulmak isteyenlerin önündeki engellerin kalkması için, etki potansiyeli yüksek olan sosyal girişimlere $1000’a kadar karşılıksız mikro fonlar ile birlikte kapasite geliştirme desteği sağlıyoruz. Aynı zamanda, sosyal girişimcilerin etkilerini devam ettirmeleri ve genişletmeleri için ihtiyaç duydukları desteklere erişimi kolaylaştırıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından seçilecek girişimcilerin aynı zamanda birbirleriyle tanışmaları ve güçlü bir ekosistem oluşturmaları için de beraber çalışacağız.

İlk Adım Fonu

ilkadimplatformu.org

İnanıyoruz ki ülkemizdeki pek çok kişinin mevcut sorunlara çözüm üretebilmeleri için önlerini açmak, ihtiyaç duydukları maddi, manevi ve profesyonel desteği sunacak fırsatlar yaratmak, atacakları ilk adımda yanlarında olmak ve de elbette tüketen değil üreten bireyler olarak topluma katkı sağlamalarının önünü açmak, geleceğin Türkiye’si için en önemli adımlardan biri.

Hızla dönüşen dünyada toplumsal sorunlara çözüm üreten yerel girişimler önem kazanıyor olsa da bu girişimlerin sürdürülebilirliklerini sağlayabilecekleri olanaklar çoğu zaman erişilebilir değil. İlk Adım Fonu, tam da bu noktada sosyal girişimcilere, etkilerini devam ettirmeleri ve genişletmeleri için sunduğu desteklerle sosyal girişimciliğin yaygınlaşmasına katkı sağlama hedefi taşıyor.

İlk Adım Fonu içerisinde yer almak, bu desteklerden faydalanmak veya İlk Adım Fonu’nu desteklemek isteyenler www.ilkadimfonu.org üzerinden irtibata geçebilir.

Ayrıntılı bilgi için:

Aykut İbrişim

[email protected]

[email protected]

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler