Yanardağ mağduru çocukların eğitim çadırı Kızılay’dan!

1516884195 EK2B6490
1516884195 EK2B6490

Kızılay, Filipinler’deki Mayon Yanardağı’nın patlaması sonucu tahliye edilen ailelerin çocuklarının eğitiminin aksamaması için bölgeye şişme çadır gönderiyor.

Geçtiğimiz günlerde aktif hale gelen Filipinler’deki Mayon Yanardağı’nın patlaması sonucu yaklaşık 60 bin kişi başka bölgelere tahliye edilmişti. Yanardağın daha büyük patlamalar meydana getirebileceği gerekçisiyle bölgeden tahliye edilen insanlara yardım için birçok kuruluş devreye girerken, Kızılay’dan da çocukların eğitime devam edebilmesi için çadır talep edildi.

Yanardağ mağduru çocukların eğitim çadırı Kızılay’dan

Kısa bir süre önce Filipinler’de meydana gelen Tembin tayfunundan etkilenen ailelere insani yardım için hali hazırda bölgede bulunan Kızılay ekibine iletilen talep üzerine harekete geçildi. Çocukların eğitimlerine devam edebilmesi için hızla kurulabilen çadır modellerini sevkiyata hazır hale getiren Kızılay, çadırları yakın bire süre sonra bölgeye ulaştırmış olacak.

Bir süre önce de Tembin Tayfunu’ndan etkilenen afetzedelere yardım götüren Kızılay, afet bölgesi Mindanao Adası’nda bulunan Bukindon ve Lanao Del Sur’da 5 bin aileye yaklaşık 25 bin kişiye Filipinler Kızılhaçı ile birlikte gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirmişti.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler