GirişimcilikSosyal Girişimcilik

Evsiz İnsanların İhtiyaçlarını Ücretsiz Karşılayan Otomat

0
Evsiz İnsanların İhtiyaçlarını Ücretsiz Karşılayan Otomat
Evsiz İnsanların İhtiyaçlarını Ücretsiz Karşılayan Otomat

Herhangi bir sığınma evi tarafından kart verilen evsiz insanların yiyecek ve bazı temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayan otomatlar İngiltere’den sonra ABD’ye de yakın zamanda geliyor.

Şu an deneme amaçlı olarak İngiltere’nin Nottingham şehrinde bir alışveriş merkezinin girişinde bulunan otomattan sadece bahsi geçen kartlar ile alışveriş yapılabiliyor, nakit kullanmak mümkün değil. Otomat sayesinde meyve, sandviç, temiz çorap, diş fırçası gibi pek çok yiyecek ve kişisel ihtiyaçların karşılanması mümkün.

Otomatın ve Action Hunger‘ın kurucusu Huzaifah Khaled, Fast Company’e ilettiği bir e-postayla şunları yazdı: “Barınakların sunabileceğinden çok daha fazla yiyecek ve giysiye ihtiyaç var.” İngiltere’de de, diğer pek çok ülkedeki gibi, barınakların genellikle sınırlı işletme bütçesine sahip olduğunu vurgulayan Huzaifah Khaled, “Otomatik satış makinelerimiz 24 saat erişilebilir. Bu nedenle kişi, istediği zaman ve tamamen ücretsiz olarak bu makineleri kullanılabilir.” dedi.

Evsiz insanların yiyecek, su gibi temel ihtiyaçlarına bile ulaşmalarının çoğu zaman mümkün olmadığını vurgulayan Khaled, bu otomatların en azından zorunlu ihtiyaçların her daim karşılanabilmesi için alternatif ve etkili bir yol olacağını belirtiyor.   

Kuruluş, şubat ayında New York City’de ve ardından San Francisco, Seattle ve Los Angeles’ı takip edecek bir planlama ile ABD’de genişlemeyi planlıyor.

Kaynak www.pazarlamasyon.com

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir