Kariyer

Türkiye İnsan Hakları Vakfı Dokümantasyon Merkezi Ekip Arkadaşı Arıyor!

0

TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VAKFI (TİHV) başta işkence ve diğer kötü muamelenin ortadan kaldırılması olmak üzere, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla 27 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerinde birlikte çalışabilecek bir EKİP ARKADAŞI ARIYOR!

1990 yılında kurulan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) işkence ve diğer kötü muamelenin Türkiye ve tüm dünyada ortadan kaldırılması için yerel ve uluslararası alanda çalışmalar yürüten sivil bir insan hakları kurumudur. Bu vizyon çerçevesinde TİHV, işkence görenlere fiziksel – ruhsal – sosyal iyilik hallerine ulaşmaları için tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunar ve işkence ve diğer kötü muameleye ilişkin cezasızlıkla baş etmeye yönelik çalışmalar yürütür. Yanı sıra TİHV, işkence ve kötü muamelenin belgelenmesi ve raporlandırılmasına ek olarak Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerini de düzenli olarak izleyerek iki dilde (Türkçe ve İngilizce) günlük ve yıllık insan hakları raporları çıkarır, özel ihlal ve olaylara özgülenmiş raporlar yayınlar.

Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve İzmir illerinde Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri/Temsilcilikleri ve Cizre’de Referans Merkezi bulunan Türkiye İnsan Hakları Vakfı aşağıdaki pozisyon için ekip arkadaşı aramaktadır. Başta işkence yasağı olmak üzere uluslararası ve yerel düzeyde insan hakları sorunları ve tartışmaları hakkında ilgi, deneyim ve bilgi sahibi olmak bu pozisyon için önceliklidir.

(Ref: 1017) TİHV Ankara Genel Merkezinde veya İzmir Temsilciliğinde “Travma ve İnsan Hakları Enstitüsü” projesinde görevlendirmek üzere Dokümantasyon Çalışanı

Pozisyonun sorumlulukları ve aranılan nitelikler bir sonraki sayfada belirtilmiştir.

Adayların başvurularını elektronik posta yoluyla, konu satırına başvurmak istedikleri pozisyonun referans kodunu (Ref: 1017) yazarak, özgeçmiş ve niyet mektuplarını ekleyerek [email protected] adresine iletmelerini rica ederiz.


Yapılacak değerlendirme sonucunda oluşturulacak kısa listeye alınan adaylar görüşmeye çağrılacaktır.

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Son başvuru tarihi 20 Aralık 2017 saat 18.00’e kadardır.

Ayrıntılı Bilgi İçin TIklayınız

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Civic Space Jobs

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Kariyer