Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi küçük ölçekli bir hibe programı başlattı!

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi küçük ölçekli bir hibe programı başlattı!

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen “Sosyal Taraflar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Çalışma Yaşamında Temel İlkeler ve Haklar Konusundaki Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, temel çalışma ilkeleri ve hakları alanında yenilikçi projeleri desteklemek amacıyla küçük ölçekli bir hibe programı hayata geçiriyor.

Hibe programı ile, Türkiye’deki işçi ve işveren örgütleri ile hak temelli STK’ların çalışma yaşamında temel ilkeler ve haklar alanında bilgi ve becerilerinin artırılması ve savunuculuk yapma kapasitelerinin – çalışma yaşamının geleceği bağlamında – güçlendirecek yenilikçi uygulamalar geliştirmeleri için desteklenmesi amaçlanıyor.

Değerlendirme kurulu tarafından seçilecek proje fikirlerine 5.000 ila 50.000 ABD Doları arası tutarlarda küçük ölçekli hibe desteği sağlanacak.

Projelerin uygulama sürelerinin maksimum 24 ay olması gerekiyor.

Program hakkında detaylı bilgiye Hibe Programı Başvuru Rehberinden ulaşılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyen kuruluşlar, bu linkte yer alan proje başvuru formu ve proje bütçesini eksiksiz doldurarak 30 Haziran 2024 tarihine kadar e-posta yolu ile proje başvurularını yapabilir.

Proje başvuruları gerçekleştirilmeden önce proje içerikleri ile ilgili ILO proje ekibinin görüş ve önerilerini almak ve proje başvurusunu geliştirmek için taslak proje başvusu ve bütçeleri ILO ile paylaşılabilir.

Başvurular ve sorular [email protected] adresine iletilebilir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler