KRE-AKT Yeni Döneminde İklim Adaletine Yaratıcı Bir Dokunuş için Başvurularınızı Bekliyor

KRE-AKT bu dönem, iklim krizinin yıkıcı etkilerine, iklim adaleti perspektifi ve iklim aktivizmi ile yanıt vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda, iklim ve toplumsal cinsiyet eşitliği, iklim ve göç, iklim ve çocuk hakları gibi iklim meselesi ile kesişebilecek çeşitli temalarda, karar alıcıların dikkatini çekebilecek savunuculuk faaliyetleri geliştiren ve yaratıcı aktivizm yöntemleri kullanan bireyleri ve ekipleri, programa başvurmaya davet ediyoruz.

Program, iklim krizi üzerine savunuculuk odaklı yeni projeler geliştirmek isteyenler ile halihazırda iklim krizi ile ilgili çalışan ve hedef kitlesini harekete geçirmek, etkisini büyütmek ve sürdürülebilir bir model inşa etmek isteyen yaratıcı sektör çalışanlarına, medya ve iletişim sektöründe çalışanlara, iklim aktivistlerine, bağımsızlara, sivil aktörlere ve sosyal girişimcilere açıktır.

Neden Katılmalısın?

Program kapsamında seçilecek katılımcılara, yaratıcı ve etki odaklı modeller ve savunuculuk faaliyetleri geliştirme doğrultusunda çeşitli eğitim ve atölyelerden oluşan kapasite geliştirme desteği, görünürlük desteği ve 2 katılımcıya ise mikro finansal destek sağlıyoruz.

Son Başvuru Tarihi: 14 Haziran 2024

Başvurmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler