Acil Durumlarda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Rehberi ve Kullanım Kılavuzu Yayımlandı

Üst sol tarafta üzerinde Rehberin kapağı olan bir kitap görseli yanında Kullanım Kılavuzunun kapağı bulunuyor. Sağ üst kısımda Uçan Süpürge Derneği logosu var. Bunların altında Türkçe dili ve Türkiye bağlamına uyarlanan Acil Durumlarda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Rehberi ve hazırladığımız Kullanım Kılavuzu web sayfamızda yazıyor. En alt kısımda ise Etkiniz Avrupa Birliği Programı logosu bulunuyor ve bu görsel, Etkiniz AB programı kapsamında Avrupa Birliği finansal desteği ile üretilmiştir. İçeriğinden yalnızca Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği sorumludur ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır yazıyor.

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği‘nin, Türkçe dili ve Türkiye bağlamına uyarladığı Acil Durumlarda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Rehberi ve hazırladığı Kullanım Kılavuzu, Bilgi Belge Merkezinde

Afetlere ve krizlere dayanıklı ve dirençli bir toplum için hem sivil alanın hem de ilgili meslek mensupları, saha uzmanları ve politika yapıcıların kullanımı için hazırlanan United Nations Girls’ Education Initiative, Inter-Agency Network for Education in Emergencies, Education Cannot Wait tarafından hazırlanan Acil Durumlarda Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Rehberi ilk kez Türkçede! Yerelleştirme odağında kilit kaynakların çeşitli dillere ve bağlamlara uyarlanmasının savunuyu güçlendireceğini düşünerek bu kaynağı Türkçe diline çevirdik ve Türkiye’de kullanıma uygun hale getirdik. 

Bu çeviri, rehberin ilk Türkçe versiyonu. Metnin “yerelleştirilmesi” çalışması sonlanmadı. Bu rehberin Türkiye’de kullanılabilmesine bilgi ve uzmanlıklarıyla katkıda bulunmak isteyenlerle iletişimimiz sürecek. Bu süreçte saha deneyimlerini paylaşan, uzmanlıkları ve önerileriyle çalışmamıza katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz.

Rehberin Türkçe versiyonu için tıklayın.

Kullanım Kılavuzu için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler