Sphere Eğitmen Eğitimi (ToT)

Sphere Eğitmen Eğitimi (ToT)

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Ocak ayında düzenlediğimiz Sphere Standartları Eğitimi’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Şimdi ise, yine Korea NGO Council for Overseas Development (KCOC) ortalığında, 15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında Gaziantep ofisimizde Sphere Eğitmen Eğitimi düzenleyeceğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.

İlk kez 1997’de başlayan Sphere İnisiyatifi, İnsani Yardım Sözleşmesi’nin çerçevesini belirlemiş ve insani yardım ve afet yardımında asgari standartların uygulanacağı beş ana sektörü tanımlamıştır. Günümüzde Sphere İnisiyatifi, insani yardım çalışmalarının kalitesini, güvenilirliğini ve hesap verilebilirliğini arttırmak için çalışan uluslararası bir topluluktur. Şubat 2023 depremlerinde ülkemizdeki insani yardım çalışmalarının bu konuda kapasite geliştirme ihtiyacını tespit etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple, Sphere Standartları Eğitimi ile özellikle Şubat 2023 depremlerinde aktif şekilde insani yardım alanında çalışmış kurumların kapasitelerini güçlendirmeyi hedefledik. Düzenlemekte olduğumuz Sphere Eğitmen Eğitimi ile ülkemizde daha fazla Sphere eğitmeni yetişmesine öncü olarak, Sphere felsefesinin yayılmasına destek olmayı hedefliyoruz.

Ön Koşul: Sphere Standartları Eğitimini tamamlamış olmak. (Online olarak tamamlanan eğitimler de geçerli olacaktır. Online eğitime Sphere websitesinden ücretsiz erişilebilir) 

Eğitim Detayları: 15-19 Nisan 2024. İHH İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Uluslararası Koordinasyon Ofisi. Eğitime katılmak ücretsiz olup ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Eğitim dili Türkçe olacaktır. 

Başvuru için lütfen formu doldurunuz:

https://docs.google.com/forms/d/1gOMUw8b6Z9BYSaLrdIMYjGWvIrO11IP7WuAvz18l-w0/edit

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler