Türkiye’de Anadillerin Korunması ve Güçlendirilmesi – Uluslararası Uygulama ve Deneyimlerden Yerel Eyleme Paneli Etkinliği

Türkiye'de Anadillerin Korunması ve Güçlendirilmesi - Uluslararası Uygulama ve Deneyimlerden Yerel Eyleme Paneli Etkinliği

Tarih: 17 Şubat 2024

Adres: Anarad Hığutyun Binası, Papa Roncalli Sk. No: 128 Harbiye, 34373 Şişli/İstanbul- Havak Salonu 

Uluslararası Azınlık Hakları Grubu (Minority Rights Group International), 17 Şubat 2024 tarihinde, “Türkiye’de Anadillerin Korunması ve Güçlendirilmesi – Uluslararası Uygulama ve Deneyimlerden Yerel Eyleme” adlı panel etkinliğini gerçekleştirilecektir.

Bu önemli etkinlik, Türkiye bağlamında anadillerin korunması ve güçlendirilmesine odaklanacak olup, stratejiler ve en iyi uygulamalar üzerine tartışmaları içerecektir. Uluslararası deneyimler ve yerel girişimlerin inceleneceği panel, dilsel çeşitliliğin önemini ve onun kültürel miras ile kimlik üzerindeki etkilerini ele alacaktır.

Akademisyenler, eğitimciler ve toplum liderleri gibi farklı kesimlerden gelen konuşmacılar, dillerin korunması konusundaki içgörülerini, karşılaştıkları zorlukları ve başarı öykülerini katılımcılarla paylaşacaklardır. Katılımcıları, Türkiye’de anadillerin canlılığını teşvik etmeyi amaçlayan tartışmalar, vaka çalışmaları ve uygulanabilir adımlarla dolu bir program beklemektedir.

Lütfen kayıt için bu formu doldurun: https://forms.gle/zuCHNBGgmPE7aaoPA

Türkiye'de Anadillerin Korunması ve Güçlendirilmesi - Uluslararası Uygulama ve Deneyimlerden Yerel Eyleme Paneli

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler