Çevrimiçi Seminer Duyurusu: Temiz Hava Hakkı ve Hukuki Durum

Çevrimiçi Seminer Duyurusu: Temiz Hava Hakkı ve Hukuki Durum

Temiz Hava Hakkı ve hukuki durumu detaylıca konuşacağımız webinarımız 20 Şubat günü saat 18.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Temiz hava hakkının hukuki statüsünü, hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki etkilerini, temiz hava hakkının insan hakları ile ilişkisini tartışacağız. 

Programın ilk oturumunda Namık Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Temiz Hava Hakkı Platformu TTB Temsilci üyesi Prof. Dr. Gamze Varol ile hava kirliliğine ilişkin temel kavramları, hava kirliliğinin sağlık üzerine etkileri hakkında kapsamlı bir inceleme yapacağız. 

Programın ikinci oturumunda ise ClientEarth’de hava kirliliği, fosil yakıt ve temiz enerji gibi alanlarda faaliyet gösteren Av. Gizem Koç ile temiz hava hakkının insan hakları ile ilişkisini tartışacağız. Ardından ClientEarth’de emisyon azaltımı, fosil yakıt altyapısı, Asya iklim ve enerjisi alanlarında çalışan Av. Selin Esen ve Av. Gizem Koç ile hava kalitesine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında konuşacağız. 

Son oturumda ise Temiz Hava Hakkı Platformu Hukuk Danışmanı Av. Ceren Pınar Gayretli ve Av. Selin Esen ile sanayi kaynaklı hava kirliliğine ilişkin Türkiye ve AB’de mevzuat ve mahkeme kararları hakkında bir bilgi aktarımı gerçekleştireceğiz.

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım belgesi vereceğimiz bu programa kayıt yapmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

https://forms.gle/n9QCK6BnLf53Gi126

Etkinliğimiz Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olup herhangi bir üyelik veya uygulama indirilmesi gerekmemektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler