İlk Fırsat Programı 9. Dönem STK Başvuruları Başladı!

İlk Fırsat Programı 9. Dönem STK Başvuruları Başladı!

Merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından 2000 yılında kurulan Türkiye’nin lider yatırım şirketlerinden biri olan Esas Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal olarak; 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir etki yaratıyoruz. Üniversite isminin yeterince bilinmemesi nedeniyle istihdama geçişte fırsat eşitliğine ihtiyaç duyan gençlerin güçlendirilmesine odaklanan ve bu zaman kadar 25 bini aşkın başvuru alan programımız ile gençlerin donanımlı, kendinden emin ve farkındalığı yüksek bireyler olarak profesyonel hayata adım atmasını amaçlıyoruz.

Bu hedef doğrultusunda ‘Esas Sosyal Fırsat Eşitliği Sağlar’ mottosuyla hayata geçirdiğimiz Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı ile işverenlerce daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden yeni mezun olan gençler, akranlarıyla eşit olarak değerlendirme şansı yakalarken ekosistemin önemli bir parçası olan sivil toplum kuruluşları (STK) ise nitelikli ve eğitimli genç iş gücüne kavuşuyor. Bu sayede program ile gençleri sivil toplum sektörüyle tanıştırırken STK’ların insan kaynakları kapasitelerini yükseltiyoruz. Programı başarıyla tamamlayan katılımcıların ilk 6 ay içinde istihdama geçiş oranının %100 olması, gençlere fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini ortaya koyuyor.

Üniversiteden yeni mezun olmuş gençlere iş olanağı vermek isteyen, aşağıdaki koşulları karşılayan, en az 3 yıl önce ve T.C yasalarına göre kurulmuş tüm dernekler, vakıflar ve üst kuruluşları (federasyon, konfederasyon vb.) Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’na başvurabilirler.

Başvuru Koşulları:

  • Toplum yararına çalışmalar yürüten
  • En az 5 tam zamanlı çalışanı olan
  • 2023’teki bütçesi en az 2.000.000 TL olan (İK bütçesi dahil)
  • Talep ettikleri pozisyon için net bir görev tanımı sunan
  • Esas Sosyal’in genç istihdamında fırsat eşitliği misyonuna inanan ve işe alım süreçlerinde çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ilkesini benimseyen
  • Katılımcı gençlere işbaşı deneyimi ve kişisel gelişim olanağı sunan

    Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat 9. Dönem STK başvuruları 29 Ocak – 4 Mart 2024 arasında alınacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler