Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk Proje Yarışması Fikirlerini Bekliyor!

Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk Proje Yarışması Fikirlerini Bekliyor!

Türkiye’nin Denizli şehrinin kalbinde, sürdürülebilir  geleceğe doğru bir dönüşüm yolculuğu başlıyor. Denizli Ticaret Odası, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SDG’ler) sıkı bir bağlılıkla ilerleyen bir toplumda, yenilikçilik, kapsayıcılık ve çevre bilincine dayalı bir şehir vizyonu hayal ediyor.

“Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk” Proje Yarışması, lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, genç profesyoneller, sivil toplum kuruluşları, iş sahipleri ve girişimcilerin yaratıcı zihinlerini ve tutkulu yüreklerini ateşleyen bir katalizör niteliğindedir. Bu yarışma, Denizli’nin daha parlak ve sürdürülebilir bir şekilde gelişmesine yardımcı olmak için bizleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir proje yarışması çağrısıdır.

Bu yarışma aracılığıyla genç ve yenilikçi bir ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz. Burada fikirler filizlenir ve hayaller etkileyici projelere dönüşür. Proje işbirliğinin ve ortaklıkların gücünü benimseyerek, yarışma, farklı bireylerin ve kuruluşların bir araya gelebileceği, bilgi alışverişinde bulunabileceği ve birbirlerine ilham olabileceği bir platform yaratmayı amaçlamaktadır.

Yarışma, on farklı SDG hedefi kapsamaktadır. Temiz su ve sanitasyon için yenilikçi çözümler bulmak, ekonomik ve temiz enerjinin kullanımını teşvik etmek, iş dünyasında ve ekonomik büyümede kaliteli iş imkanlarını desteklemek, sanayi, yenilik ve altyapıyı geliştirmek, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar inşa etmek, sorumlu tüketim ve üretimi teşvik etmek, iklim eylemi için kararlı adımlar atmak, sualtı ve karasal yaşamı korumak, ve hedefler için güçlü ortaklıklar kurmak, her katılımcının gerçek bir fark yaratma şansı bulunmaktadır.

“Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk” Proje Yürütme Organizasyonu başında Kalkınma ve İnovasyon Derneği (KAİDE), Denizli Ticaret Odası ve KOSGEB Denizli ortaklığıyla bu yarışmanın yürütücüsü konumundadır. Yaratıcılığı beslemek, girişimcilik ruhunu desteklemek ve sürdürülebilir inovasyonu teşvik etmek konusundaki uzmanlıklarıyla, yarışmanın başarısını sağlamak, ortaya çıkan projelerin takipçisi ve destekçisi olmak bu projenin en önemli unsurlarıdır.

Detaylı bilgi için https://www.surdurulebilirgelecek.org/ adresini ziyaret edebilirsin. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler