Gazeteciler Platformu Haber Çağrısı

Gazeteciler Platformu Haber Çağrısı

um:ag Gazeteciler Platformu, Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun MATRA Programı desteğiyle hayata geçirdiği “Toplumun Sesi” projesi çerçevesinde bir Haber Destek Programı yürütüyor. Bu programın amacı, Türkiye’nin dört bir yanından gazetecilere fırsat tanıyarak, bağımsız medyanın güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve ifade özgürlüğü ile insan haklarını desteklemektir.

Gazeteciler Platformu, özellikle Türkiye’nin farklı bölgelerinden gazetecilere bu alanda destek olmayı, haber içeriği ve mobil video prodüksiyonu oluşturulmasını hedeflemekte, gazeteciler arasında işbirliğini teşvik ederek bu yolla ifade özgürlüğü ve insan haklarının geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Haber Destek Programı kapsamında başvurular tüm gazetecilere açık olup, özellikle gazetecilik mesleğine yeni başlamış olanlar, gençler, kadınlar ve İstanbul ve Ankara dışındaki bölgelerden başvurulara öncelik verilmektedir. Kabul edilen haber önerileri için ek süre tanınacak ve bu süreçte Gazeteciler Platformu editör ekibi rehberliğinde çalışmalar yürütülecektir.

Tasarlanan haberler www.gazetecilerplatformu.com ve farklı haber sitelerinde yayımlanacak olup, Haber Destek Programı çerçevesinde yayımlanan her haber için telif desteği sağlanacaktır. Ancak, Gazeteciler Platformu dışındaki sitelerde yayımlanan haberler için ekstra telif ödemesi yapılmayacak.

Haber önerisiyle birlikte en az 3 adet özgün haber fotoğrafının da sunulması gerekmektedir. Haberlerin daha önce başka bir platformda yayımlanmamış olması şarttır.

* Seçilecek haberler için telif ödemesi yapılacaktır.

Yapılan başvurular, başvuru formunun eksiksiz doldurulmasına ve başvurunun programın amaçlarıyla uyumuna göre değerlendirilecek; haber yazacak 50 kişi belirlenecektir.

Son haber gönderme tarihi 1 Aralık 2023’tür. 

Daha fazla bilgi ve başvuru için http://gazetecilerplatformu.com/haber-gonderin/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler