Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları Başladı

“Türkiye’de Demokratik Yerel Yönetişimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi” (Sivil Katılım Projesi) kapsamında uygulanacak olan Sivil Katılım Hibe Programı ile istek, güven ve karşılıklı kabule dayalı sivil toplum kuruluşları (STK) ve kamu ortaklığı için elverişli ve sürdürülebilir bir ortam yaratması hedeflenmektedir.

Program kapsamında iklim değişikliği, afetlere hazırlık, sivil katılım mekanizmaları ve gönüllülük, yeni teknolojiler ve STK merkezleri olarak belirlenen öncelik alanlarında proje teklifleri kabul edilecektir. Bu öncelik alanlarından birini içeren, STK-belediye ortaklığında hazırlanacak proje teklifleri için 10.000-150.000 Dolar arasında değişen tutarlarda hibe desteği sağlanacaktır.  

Bu bağlamda, Sivil Katılım Hibe Programı’nın hedefleri ve başvuru detayları hakkında bilgi verebilmek amacı ile Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları düzenlenmektedir. 

Bilgilendirme Toplantılarına buradan kayıt olabillir, aşağıda ise takvimi bulabilirsiniz.

İstanbul – 18 Ekim 2023

Gaziantep – 19 Ekim 2023

Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Sivil Katılım Hibe Programı ile ilgili daha detaylı bilgi için Başvuru Rehberini inceleyebilirsiniz: https://www.sivilkatilim.org.tr/program-hakkinda/

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler