Sivil Katılım Hibe Programı’nın İlk Bilgilendirme Toplantısı 11 Ekim’de Trabzon’da!

Sivil Katılım Hibe Programı'nın İlk Bilgilendirme Toplantısı 11 Ekim'de Trabzon'da!

“Türkiye’de Demokratik Yerel Yönetişimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi” (Sivil Katılım Projesi) kapsamında uygulanacak olan Sivil Katılım Hibe Programı ile, istek, güven ve karşılıklı kabule dayalı sivil toplum kuruluşları (STK) ve kamu ortaklığı için elverişli ve sürdürülebilir bir ortam yaratması hedeflenmektedir.

Program kapsamında  iklim değişikliği, afetlere hazırlık, sivil katılım mekanizmaları ve gönüllülük, yeni teknolojiler ve STK merkezleri olarak belirlenen öncelik alanlarında proje teklifleri kabul edilecektir. Bu öncelik alanlarından birini içeren, STK-belediye ortaklığında hazırlanacak proje teklifleri için 10.000-150.000 Dolar arasında değişen tutarlarda hibe desteği sağlanacaktır.  
Bu bağlamda, Sivil Katılım Hibe Programı’nın hedefleri ve başvuru detayları hakkında bilgi verebilmek amacı ile Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları düzenlenmektedir.
Bu adres üzerinden kayıt usulü ile başvuruların alınacağı Bilgilendirme Toplantılarının takvimini aşağıda bulabilirsiniz. Trabzon için kayıt süreci başlamış olup diğer iller için çalışmalar devam etmektedir.
Sivil Katılım Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları:
  • Trabzon – 11 Ekim 2023
  • Elazığ – 13 Ekim 2023
  • İstanbul – 18 Ekim 2023
  • Gaziantep – 19 Ekim 2023
  • Antalya – 20 Ekim 2023
  • İzmir – 23 Ekim 2023
Sivil Katılım Hibe Programı'nın İlk Bilgilendirme Toplantısı 11 Ekim'de Trabzon'da!
Ana faydalanıcısı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), eş-faydalanıcısı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü (STİGM) olan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Türkiye’de Demokratik Yerel Yönetişimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi” (Sivil Katılım Projesi) Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından uygulanmaktadır.
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, IPA-II Sivil Toplum Sektörünün lider kurumu  olarak, projenin etkin bir biçimde uygulanması ve izlenmesine yönelik çalışmaları yürütmektedir. Proje ile sivil toplum kuruluşlarının karar alma mekanizmalarına katılımının artırılması, güven ve karşılıklı anlayışa dayalı Sivil Toplum-Kamu iş birliğinin güçlendirilmesi ve gönüllülük için elverişli ve sürdürülebilir bir ortam yaratılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler