Öğretmen Ağı Yaratıcı Özgüven Festivali 30 Eylül’de İstanbul’da!

Öğretmen Ağı, her gün karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler geliştiren öğretmenlerin cesaretinden aldığı ilhamla, Yaratıcı Özgüven Festivali’nin üçüncüsünü Mehmet Zorlu Vakfı’nın Festival Partnerliğinde 30 Eylül Cumartesi günü Zorlu PSM Sky Lounge’da düzenliyor. Festival’in bu yılki teması “#YaratıcılıklaBirlikte”.

Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek oluşturduğu bir paylaşım ve işbirliği ağı olan Öğretmen Ağı, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerinde onlarla birlikte yol almaya devam ediyor. 

Öğretmen Ağı bu kapsamda her gün karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler geliştiren öğretmenlerden aldığı ilhamla düzenlediği Yaratıcı Özgüven Festivali’nin üçüncüsünü Mehmet Zorlu Vakfı’nın festival partnerliği ve desteğiyle 30 Eylül Cumartesi günü Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştiriyor. 

Yaratıcılığın yalnızca belirli mesleklere ait ya da şanslı kişilere özgü olmadığını, herkes gibi öğretmenlerin de yaratıcı özgüvenleri ile bir değişim yaratabileceğini ortaya koyan Yaratıcı Özgüven Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Her geçen yıl daha da geniş kitlelere erişerek etki alanını büyüten Festivalin bu yılki teması, birlikteliğin ve işbirliğinin yaratıcılığımızı çoğalttığından hareketle #YaratıcılıklaBirlikte olarak belirlendi. 

Festival, başta öğretmenler olmak üzere eğitimle ilgilenen ve daha iyi bir gelecek için yaratıcılığın önemine inanan farklı disiplinlerden sanatçı ve uzmanların katılımı ile gerçekleşecek. Festivalde, Öğretmen Ağı gönüllü Değişim Elçisi öğretmenlerinin yanısıra, Yazar-Senarist Başar Başaran, Fotoğraf Sanatçısı Dilan Bozyel, Vokal Akademi Kurucu Sanat Yönetmeni ve Koro Şefi Başak Doğan, Emre Turhan, Prof. Dr. Itır Erhart, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Ali Ercan Çelik, İhtiyaç Haritası Sosyal Etki Koordinatörü Dorukhan Demirbilek, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı Birce Altay ve birbirinden değerli konuşmacılar ağırlanacak. 

Festival katılımcıları, alanda yer alacak istasyonlarda Eğlenceli Bilim, Lego Türkiye & Bilim Kahramanları Derneği, Çağdaş Drama Derneği, Araştırmacı Çocuk Merkezi, ÖRAV, GamFed, Şehir Dedektifi gibi paydaşlarla bir araya gelecek, yaratıcılık odaklı çeşitli aktivitelere katılma imkanı yakalayacaklar.

30 Eylül Cumartesi günü 13:00 – 17:00 saatleri arasında Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze gerçekleşecek Yaratıcı Özgüven Festivali için ücretsiz biletlere www.yaraticiozguvenfestivali.org adresinden ulaşılabilir.

Türkiye’de, eğitim alanında faaliyet gösteren Mehmet Zorlu Vakfı, Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV), Aydın Doğan Vakfı, Enka Vakfı, Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı gibi öncü altı vakıf tarafından desteklenen Öğretmen Ağı, ilk Yaratıcı Özgüven Festivalini 2021 yılında tamamen dijital olarak düzenledi. Festival, Öğretmen Ağ’ının öğrenme programlarından biri olan, tasarım odaklı düşünme metodolojisinin öğretmencesi olarak özetlenen Yaratıcı Problem Çözme Programı’nın tohumlarını ektiği bir fikir olarak ortaya çıktı. Ağ’da bulunan ve programa katılan Değişim Elçileri’nin, eğitimin sorunlarına yaratıcı çözümler üretip yaygınlaştırdığı bu program kapsamında üretilen içerikler, Çözüm Merkezi’nde farklı öğretmenlerin alıp hızlıca uygulayabileceği kolaylıkta açık kaynak olarak yayımlanıyor.

Mehmet Zorlu Vakfı yaratıcı ve nitelikli gençlerin yetişmesi için Öğretmen Ağı ile işbirliğini güçlendiriyor. 

En temel meselelerden biri olan ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında da yer alan nitelikli eğitimi odağına alan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV), bu anlayışla gençlerin kişisel ve akademik gelişimlerini için hayata geçirdiği projelerle ve işbirlikleriyle sağlıklı nesiller yetişmesini desteklemeyi sürdürüyor. 

MZV nitelikli ve kaliteli eğitim ile başarılı ve öğrenmeyi seven öğrencilerin varlığının öğretmenlere bağlı olduğu düşüncesiyle 10 yılı boyunca paydaşları arasında yer aldığı Eğitim Reformu Girişimi’nin yürütücülüğünü üstlendiği Öğretmen Ağı’na destek vermeyi sürdürüyor. 

FESTİVAL PROGRAMI

#YaratıcılıklaBirlikte: Yaratıcılığın Tam Sırası

Yer: Zorlu PSM Sky Lounge, İstanbul

Tarih: 30 Eylül 2023, Cumartesi

Saat: 13:00-13:30

Başar Başaran, Yazar, Senarist, Eğitmen

Burcu Boncukçu, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi

Irmak Akıncı Canbaz, Yaratıcı Özgüven Festivali Koordinatörü

#YaratıcılıklaBirlikte: Neden Yaratıcılık?

Yer: Zorlu PSM Sky Lounge, İstanbul

Tarih: 30 Eylül 2023, Cumartesi

Saat: 13:30-14:15

Moderatör Özlem Bilge, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi

Konuşmacı Başak Doğan, Vokal Akademi Kurucu Sanat Yönetmeni ve Koro Şefi

Konuşmacı Dilan Bozyel, Fotoğraf Sanatçısı

Konuşmacı Emre Turhan, Radyo Sunucusu

Yaratıcı ve Birlikte: Festival Alanını Keşfedin

Yer: Zorlu PSM Sky Lounge, İstanbul

Tarih: 30 Eylül 2023, Cumartesi

Saat: 14:30 – 15:15

#YaratıcılıklaBirlikte: Neden Birlikte?

Yer: Zorlu PSM Sky Lounge, İstanbul

Tarih: 30 Eylül 2023, Cumartesi

Saat: 15:15-16:00

Moderatör Prof. Dr. Itır Erhart, Akademisyen ve Sosyal Girişimci

Konuşmacı Ali Ercan Özgür, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortak

Konuşmacı Birce Altay, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı

Konuşmacı Dorukhan Demirbilek, İhtiyaç Haritası Sosyal Etki Koordinatörü

Konuşmacı Merve Sarılı Kaya, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi

#YaratıcılıklaBirlikte Ödülleri ve Kapanış Oturumu

Yer: Zorlu PSM Sky Lounge, İstanbul

Tarih: 30 Eylül 2023, Cumartesi

Saat: 16:15-17:00

Murat Çıtır, Öğretmen Ağı Değişim Elçisi

Zeynep Alay, Öğretmen Ağı Proje Sorumlusu

Buket Sönmez, Öğretmen Ağı Genel Koordinatörü

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler