Basın Evi Destek Aracı (BEDA) 2. Dönem Başvuruları Sürüyor!

#M4D Basın Evi Destek Aracı (BEDA) nitelikli habercilik için bir kez daha devrede.

Basın Evi Destek Aracı’na başvurmadan önce başvuru rehberinin dikkatlice okunması beklenilmektedir: https://media4democracy.org/public/uploads/destekler_5766799.pdf​


Başvurular M4D Projesi web sitesindeki MIS (Online Başvuru ve Bilgi Sistemi)4 sistemi aracılığıyla gerçekleştirilecektir. MIS sistemine erişmek için: http://mis.media4democracy.org/


Basın Evi Destek Aracı (BEDA), Demokrasi için Medya/ Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında gazetecilerin nitelikli gazetecilik yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması amacıyla oluşturan bir ayni destek aracıdır.

Medya çoğulculuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamın sağlanmasına ve gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı sağlayan BEDA’ya gazeteciler, medya kuruluşları ve medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri başvuru yapabiliyor.

M4D projesi kapsamında BEDA daha önce dört kere çağrıya açılmıştır. Yeni dönem ile birlikte ise, BEDA kapsamında toplamda iki defa destek çağrısına çıkılması planlanmıştır.

BEDA birinci dönemi 1 Eylül 2022 tarihinde başvuruya açılmış olup ve 7 Kasım 2022 tarihi saat 17.00’ye kadar başvuru alımı sürmüştür. Birinci başvuru döneminde toplam 177 başvuru alınmıştır.

BEDA ikinci dönemi ise, 4 Eylül 2023 tarihinde başvurulara açılmıştır ve başvurular 20 Ekim 2023 saat 17.00 tarihine kadar devam edecektir.

Proje ile ilgili tüm duyurular www.media4democracy.org internet sitesinden ve Medya için Demokrasi (M4D) projesinin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler