Genç Göçmenlere Yönelik Eğitim Programı Katılımcılarını Arıyor!

Göç Araştırmaları Vakfı (GAV) koordinatörlüğünde yürütülen ve genç göçmenlere sosyal medya okuryazarlığı becerisi kazandırarak demokratik yaşama katılımlarını artırmayı amaçlayan “Katılımı Artır, Başarıyı Yakala” projesi, ikinci etkinliği olan “Genç Göçmenlere Yönelik Eğitim Programı 2” için katılımcılarını arıyor.

KATILIMI ARTIR BAŞARIYI YAKALA PROJESİ GENÇ GÖÇMENLERE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI  KATILIMCI ÇAĞRISI

2022-1-TR01-KA154-YOU-000071893 sözleşme numaralı “Katılımı Artır, Başarıyı Yakala” projesi, Göç Araştırmaları Vakfı (GAV) koordinatörlüğünde yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında desteklenen bir Avrupa Birliği projesidir. Genç göçmenlere sosyal medya okuryazarlığı becerisi kazandırarak demokratik yaşama katılımlarını artırmak amaçlanmaktadır. Gerçekleştireceğimiz proje faaliyetleri vasıtasıyla, genç göçmenlerin yereldeki demokrasi mekanizmalarını daha yakından tanıyarak, demokrasi, temel hak ve özgürlükler, aktif katılım ve sosyal medya okuryazarlığı konusunda edinecekleri bilgi ve farkındalıklarının artması hedeflenmektedir.

Projenin ikinci etkinliği olan “Genç Göçmenlere Yönelik Eğitim Programı 2” 28 katılımcı ile İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Projenin öncelikli hedef kitlesi; Türkiye’de ikamet eden 18-30 yaş aralığındaki göçmenlerdir. Sınırlı kontenjan dahilinde yerli katılımcı kabul edilecektir. Eğitim içeriği, başvuru sürecinden sonra, kabul edilenlere iletilecektir. Eğitim dili Türkçe ve İngilizce olacaktır. Katılımcıların yol, konaklama ve iaşe masrafları proje kapsamında karşılanacaktır. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında desteklenmekte olan projenin katılımcılarına YouthPass sertifikası verilecektir.

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan eğitim programında yer almak istiyorsanız ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Etkinlik Tarihi: 10-14 Ekim 2023

Son Başvuru Tarihi: 20 Eylül 2023

Yer: İstanbul

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz olması durumunda [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler