Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi Başlıyor

Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi katılımcıları temel medya okuryazarlığı kavramları ve pratikleriyle tanıştırmayı, katılımcılara günümüz bilgi ekosisteminde demokrasi için giderek daha fazla tehdit oluşturan bilgi düzensizlikleri ve dezenformasyon ile mücadele için bir bilgi ve araç seti kazandırmayı amaçlıyor. 

Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi Eylül Ayında Adana, Van ve Trabzon’da 

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteğiyle Yerel Gazeteciler İçin Bilgi Doğrulama Eğitimi düzenlemektedir. Eğitimin ana amacı, katılımcıları temel medya okuryazarlığı kavramları ve pratikleriyle tanıştırmak, ayrıca katılımcılara günümüz bilgi ekosisteminde demokrasi için giderek daha fazla tehdit oluşturan bilgi düzensizlikleri ve dezenformasyon ile mücadele için bir bilgi ve araç seti kazandırmaktır.

Eğitim 10 Eylül’de Adana’da, 17 Eylül’de Van’da, 24 Eylül’de Trabzon’da olmak üzere, farklı katılımcılarla üç kez gerçekleştirilecektir. Eğitim, bir medya kuruluşuna bağlı ya da serbest olarak aktif gazetecilik yapmakta olan yerel gazetecilerin başvurusuna açıktır.

Eğitime Adana, Van, Trabzon ve çevre illerden gazeteciler başvurabilir. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanamayacaktır.

Yapılan başvurular aşağıdaki önceliklere göre değerlendirilerek katılımcılar belirlenecektir:

  • Başvuru formunun tam olarak doldurulması
  • Başvuru amaçlarının eğitim programı ile ilgili olması
  • Başvurucunun aktif gazetecilik yapıyor olması
  • Cinsiyet dengesinin sağlanması

Eğitime katılmak isteyen gazetecilerin, başvurdukları eğitim tarihinin en geç 2 gün öncesine kadar başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Eğitime katılacak kişiler e-posta yoluyla açıklanacak, katılımcılara eğitim programı ve yeri ile ilgili detaylı bilgi iletilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler