Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi: Türkiye’de Harekete Geçme Zamanı için Siz de Yerinizi Alın

Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi: Türkiye’de Harekete Geçme Zamanı” 11-12 Eylül tarihlerinde Ankara’da TED Üniversitesi’nde düzenlenecek! 

Artık teoriyi pratiğe dökme zamanı geldi! Bölgesel bir pazar giriş noktası olma vizyonuna sahip Türkiye, etki yatırımı alanında önemli bir aktör olma yolunda ilerliyor. TED Üniversitesi ve Etki Yatırım Danışma Kurulu Türkiye (EYDK) tarafından düzenlenen zirve, Türkiye ve ötesinde Etki Ölçümü ve Yönetimi’nin yönünü belirlemek için dönüm noktası olacak.

Başarı hikayelerinden ve uzman görüşlerinden öğrenerek, güçlü ve ölçeklenebilir Etki Ölçümü ve Yönetimi uygulamaları için ulusal düzeyde farkındalık oluşturulacak.

Etki ekonomisine geçiş, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA’lar) ulaşmak için merkezi bir tema haline gelmiştir. 2,3 trilyon doların üzerinde finansal varlığa sahip olan etki yatırımı, bir yandan finansal getiri sağlarken diğer yandan olumlu, ölçülebilir sosyal ve çevresel etki yaratma önermesiyle özel sermayeyi harekete geçirmek için güçlü bir unsurdur. Canlılara ve gezegene hizmet etmeye yönelik köklü bir niyete sahip olmak ve bu vizyonu somut performans göstergeleri aracılığıyla hem ayni hem de sermaye katkılarıyla gerçekleştirmek, etki yatırımcılığının iki önemli bileşenidir. Bu hareketin ayırt edici gücü, sosyal ve çevresel etkinin ölçülmesi, yönetilmesi, şeffaf bir şekilde raporlanması ve bağımsız bir şekilde güvence altına alınmasına odaklanmasından gelmektedir.

Etki Ölçümü ve Yönetimi (IMM) Türkiye’de yeterli teorik temele erişmiş ve artık uygulamaya ve ölçeklenebilirliğe daha fazla odaklanmanın zamanı gelmiştir. Türkiye bölgesel bir pazara giriş noktası olma hedefiyle etki yatırımı alanında önemli bir aktöre dönüşmektedir. TED Üniversitesi ve Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) tarafından düzenlenen “Etki Ölçümü ve Yönetimi Zirvesi: Türkiye’de Harekete Geçme Zamanı” bu konudaki çalışmaların hızlandırılmasında öncü bir etkinlik olacaktır.

Zirve, sosyal fayda odaklı çalışmalar yürüten tüm aktörleri hedeflemektedir;

  • aktif vatandaşlar, değişim öncüleri, yenilikçiler
  • sivil toplum
  • fon verenler
  • uluslararası kuruluşlar
  • poli̇ti̇ka yapıcılar, karar vericiler
  • özel sektör
  • sosyal girişimler
  • sosyal etki̇ ölçümleme ve yöneti̇m uzmanları
  • öğrenciler
  • destek kuruluşları, aracılar, arayüzler, ağlar

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıkayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler