Dayanışma için Sanat “Gençler de var!” Sergisine Davetlisiniz

Talebeyiz Biz çatısı altında bir araya gelen 25 gencin oluşturduğu ‘Gençler de var!’ sergisi Tütün Deposu’nda 25 Ağustos’ta açılıyor. Satışlardan elde edilecek gelirler deprem bölgesine gönderilecek.

Geliri deprem bölgesine gönderilmek üzere sanat işlerinin üretileceği sanat atölyesi için gençler Talebeyiz Biz çatısı altında bir araya geldi. 25 gençten  oluşan Talebeyiz Biz’de katılımcı bir yöntemle belirlenen “Gençler de var!” teması ile oluşturulan sergi Tütün Deposu’nda 25 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında açılıyor.

25 Ağustos 2023 tarihinde 19.00-21.00 arası Tütün Deposu‘nda gerçekleşecek olan “Gençler de var!” sergisi, Talebeyiz Biz Derneği‘nin Dayanışma için Sanat Projesi, depremin hemen ardından gençlerin çağrısıyla hayata geçti:

“Depremin sarsıntısını deprem bölgesindeki genç arkadaşlarımızla birlikte hissettik ve hissetmeye devam ediyoruz. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalarda gençlerin unutulduğunu gördükçe üzülüyoruz. Biz ne kadar bağırsak da sesimiz dinlenilmezken, ‘apolitik’ , ‘vurdumduymaz’ gibi yaftalamalara maruz kalıyor; yetişkinleri gençlerden ve çocuklardan üstün gören anlayışın baskısı altında eziliyoruz.”

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler