Haklar Projesi, Gençlik Arama Konferansı Başvuruları Başladı!

Kısa adı “Haklar Projesi” olan “ Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi” projesi, Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) programı kapsamında, “kadın, din/inanç ve LGBTİ+” gruplarından gençlere yönelik ayrımcılık ve insan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülen proje, çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler yoluyla eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefliyor.

14 Eylül Perşembe 2023 – 15 Eylül Cuma 2023 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan “Gençlik Arama Konferansı” kapsamında insan hakları ihlalleri ve ayrımcılıklara yönelik yapılacak savunuculuk faaliyetlerinin hedefleri ve stratejileri üzerinde durulacaktır.

Konferans süresince gençlere Haklar Projesi’nin savunuculuk aşamasında yapılacak faaliyetlerin içeriklerine yönelik çeşitli arama soruları verilecek ve bu sorulara gençlerin verdiği yanıtlar üzerinden Haklar Projesi Savunuculuk Eylem Planı’nın alt yapısı oluşturulacaktır.

Ankara dışından katılacak olanların konaklama, üç öğün yemek, seyahat masrafları, Ankara’dan katılacakların öğle yemeği, çay-kahve ve atıştırmalık ikramları proje bütçesinden karşılanacaktır.

Başvuru Koşulları:

  • 18- 25 yaş grubunda üniversite öğrencisi olmak,
  • Ankara, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun illerinde ikamet ediyor veya bu şehirlerde üniversite öğrencisi olmak.

Not: Haklar Projesi’nin çevrimiçi (lms.haklar.org) İnsan Hakları Eğitimi’ni alanlara Gençlik Arama Konferansına katılımda öncelik sağlanacaktır.

Son Başvuru Tarihi:

4.09.2023 Pazartesi 13.30

Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler