Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi Yayında!

Çocuklarla çalışan kurumlara çocuk güvenliği konusunda bir yol haritası sunmayı amaçlayan, çocuk güvenliği mekanizmalarıyla ilgili pratik bilgiler veren Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi yayında.

Hayata Destek Derneği ve Terre des Hommes (TDH) Almanya işbirliğinde yürütülen, kurumların çocuk güvenliği kapasitelerinin güçlendirilmesini amaçlayan projenin çıktısı olan rehber, çocuk güvenliği konusunun anlaşılmasına zemin hazırlayacak bilgileri ve örnek uygulamaları içeriyor.

Türkiye’de çocuklarla doğrudan ya da dolaylı olarak temas halinde alışan sivil toplum kuruluşları,  kamu kurumları ve çocuk güvenliği konusunda kapasitelerini artırmak isteyen kişiler için hazırlanan Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi, kurumların çocuklar için daha güvenli hale gelmesine yardımcı olmak ve çalışanların çocuk güvenliği uygulamalarını hayata geçirmelerine destek sağlamayı amaçlıyor.

Rehberde, çocuk katılımı, çocuk koruma ve çocuk güvenliği gibi kavramların açıklandığı ‘Çocuk Güvenliği Anlamak’ bölümünün yanı sıra, kurumların çocuk güvenliğini uygulaması için izlemeleri gereken standartlar ve standartların etkin kullanılabilmesi için kolaylaştırıcı yol haritaları yer alıyor. Ayrıca Türkiye’den çocuk güvenliği konusunda iki iyi uygulama örneği de rehberde paylaşılıyor.

Rehbere ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler