KUSIF’ten Yeni Yayın: “Sosyal Girişimler için Sosyal Etki Ölçümü ve Yönetimi Standartları” 

Sosyal Girişimler için Sosyal Etki Ölçümü ve Yönetimi Standartları yayınını, etkinizi nasıl artıracağınıza ilişkin size rehberlik edecek bir kılavuz olarak düşünebilirsiniz. Belirlenen ilke ve standartlar, faaliyetleriniz sonucunda paydaşlarınızın yaşadıkları veya yaşayacakları değişimleri anlamaya çalışırken dikkat etmeniz gereken hususları size sunacaktır.

Bu rehberle birlikte etki yolculuğuna çıkarken, bilgi ve deneyimlerinizi etki odaklı bir şekilde nasıl paylaşacağınıza birlikte göz atacağız. Etki odaklı düşünürken bazı ilke ve standartlardan söz edeceğiz. Söz konusu sosyal fayda ilkeleri, sosyal girişimler için çok temel ilkeler olacak. Her bir adımınızda, yaptığınız her bir iş geliştirme çalışmasında bu ilkeleri içselleştirerek hareket etmeyi unutmayın. Bu rehber, Social Value International tarafından yayımlanan Sosyal Değer İlkeleri (Social Value Principles) esas alınarak hazırlanmıştır. Türkiye ekosistemi göz önünde bulundurularak geliştirilmiş ve paydaşların ihtiyaçları doğrultusunda onların katkısıyla son halini almıştır.

Siz, sosyal fayda ve değer yaratmak isteyen bir sosyal girişimsiniz. Finansal sürdürülebilirliğinizi sağlarken sahip olduğunuz kaynaklarla yarattığınız sosyal değeri en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorsunuz. Sosyal eşitsizliğin ve çevresel sorunların mümkün olduğunca hızlı bir şekilde azalması için toplumsal müdahalelerde bulunuyor, çözümler üretiyor, ürün ve hizmetler geliştiriyorsunuz. Peki, sunduğunuz ürün ve hizmetlerin etkisini tam olarak görebiliyor musunuz? Sosyal girişimlerin yarattığı değeri en üst düzeye çıkarabilmelerinin tek yolu, sosyal etkilerini hesaplayabilmek, ölçebilmek ve yönetebilmek.

Sosyal etki ölçümü ve yönetimi ilke ve standartlarını uygulayarak yarattığınız değeri en üst düzeye çıkarmak isteyen siz girişimler için etki yolculuğu başlıyor!

“Sosyal Girişimler için Sosyal Etki Ölçümü ve Yönetimi Standartları” rehberi hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler