KUSIF Eğitimleri Devam Ediyor: Yatırımın Sosyal Geri Dönüşü Akredite Uygulayıcı Eğitimi (SROI)

Özel kurumlar, kamu kurumları ve üçüncü sektör kuruluşlarına sosyal etki ölçümü ve yönetimi konusunda eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmeti veren KUSIF, Adam Richards ve Agata Fortuna ile birlikte 6-16 Haziran tarihleri arasında Yatırımın Sosyal Geri Dönüşü (SROI) Akredite Uygulayıcı Eğitimi’ni gerçekleştiriyor.

Şirketler, yaptıkları finansal yatırımların ekonomik geri dönüşlerini hesaplamakta zorluk yaşamazken faaliyetlerinin sosyal ve çevresel etkilerini hesaplamakta güçlük yaşayabiliyorlar. SROI metodolojisi; kurumlara faaliyetleriyle yarattıkları çevresel, sosyal ya da daha çeşitli alanlardaki değişimlerin değerini finansal olarak hesaplayabilme imkanı veriyor. Bu teknik, kurumların çalışmalarının etkilerini ölçümleyebilmek için gereken araç ve becerileri kapsıyor. Ayrıca kurumların stratejik planlama yapabilmesi ve projelerini değerlendirebilmeleri için önemli bir rol oynuyor. 

Eğitim 6-16 Haziran tarihleri arasında 5 gün boyunca 09:00-13:00 saatlerinde gerçekleşecektir. Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek beş günlük eğitim Adam Richards ve KUSIF SROI Uygulayıcı ve Eğitmen Agata Fortuna tarafından verilecektir. Eğitim, katılımcıların SROI tekniğini kendi çalışmalarında uygulayabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefliyor. 

Social Value International tarafından akredite edilen eğitim, SROI tekniğinin uygulayıcısı olmak isteyenler için atılması gereken ilk adımı oluşturuyor!

Online olarak gerçekleştirilecek eğitimin dili İngilizce olacak. Eğitime katılım 15 kişiyle sınırlıdır.

Eğitime kayıt olup ödeme yapıldıktan sonra iptali maalesef mümkün değildir. Ön kayıt yaptıranlarla program detayları paylaşılacaktır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için Ayşegül Taşıtman ile iletişime geçebilirsiniz: [email protected]

Programın Eğitmenleri

Adam Richards, 2016 yılında Avrupa Komisyonu’nda SPRINT’in Kıdemli Araştırmacısı olarak sosyal değer ilkelerini uygulamak amacıyla SVUK’a katıldı. 10 yılı aşkın süredir farklı üniversitelerde ders veren Richards, Liverpool John Moores Üniversitesi’nde doktora derecesini tamamladı. SROI’nin sosyal etki araştırmasını yürüttü. Birçok farklı kurumla çalışan Richards, bu kurumlara sosyal etki’yi anlama, ölçme ve yönetme konusunda danışmanlık sağlıyor. Bir önceki dönem Social Value International Sosyal Etki Direktörlüğü yapan Richards, SROI uzman uygulayıcı ve eğitmen olarak bağımsız çalışmalarına devam etmektedir.

Agata Fortuna, Jagiellonian Üniversitesi Filoloji Departmanı Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2009’da Lodz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Gençlerin kapasitesini geliştirme, kültürel öğrenme, çatışma ortamında diyalog, sosyal teknoloji ve sosyal girişimcilik başlıklı farklı ulusal ve uluslararası projelerde yer aldı. 2009 yılından itibaren Türkiye’de sivil toplum alanında çalışan Fortuna, YouthBank International yönetim kurulu üyesidir ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’nda (KUSIF) sosyal etki ölçümü ve yönetimi alanında proje ve eğitim sorumlusu olarak çalışmaktadır. Efiko Academy gibi uluslararası eğitmenlik yapan Fortuna, sosyal etki ölçümleme ve yönetimi konusunda eğitim içeriği kurgulamakta, eğitim vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca 2022 yılı itibariyle SROI uzman uygulayıcı ve eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler