Tech To The Rescue “Türkiye ve Suriye’de Deprem Yardımı İçin Teknoloji” Desteğini Duyurdu

Tech To The Rescue “Türkiye ve Suriye'de Deprem Yardımı İçin Teknoloji” Desteğini Duyurdu

Özellikle afet bölgesinde çalışan dernek, vakıf ve kar amacı gütmeyen kooperatiflerin teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş bir platform olan Tech To The Rescue, Şubat Depremleri’nin ardından “Türkiye ve Suriye’de Deprem Yardımı İçin Teknoloji” başlığı ile destek çağrısını duyurdu. 

STÖ’ler platforma üye olarak aşağıdaki teknoloji hizmetlerinden faydalanabilirler;

 • Çalışanlar, gönüllüler ve operasyonları yönetmek için CRM sistemleri
 • Bağışları artırmak ve iletişimi geliştirmek için web siteleri
 • Yardım dağıtımını koordine etmek için lojistik platformlar
 • Verilerinizi korumak için siber güvenlik sistemleri

Platforma üye olan STÖ’ler birden fazla aracı da ücretsiz olarak kullanabilecek. Araçlar şöyle; 

 • Tedarik ve kaynak ihtiyaçlarınızı koordine edebilmek için tasarlanan Needlist ile iş birliği geliştirmek, israfı azaltmak ve verimliliği artırmak için ihtiyaçları ve teklifleri eş zamanlı olarak toplayıp ve eşleştirebilirsiniz. 
 • MOndayERT görevleri ve verileri ekipler ve projeler arasında yöneterek işinizi daha verimli bir şekilde düzenlemeye yardımcı oluyor. 
 • Birden çok partnerle iş birliği yaparak alan yapılacak bağış faaliyetlerini koordine etmek için hazırlanan Aidonic ile yaralanıcılarla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.
 • Tekrarlanan görevleri ve süreçleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf etmek için ise Automation Anywhere kullanabilirsiniz.

STÖ’ler ne tür desteklerden yararlanabilir?

Deprem bölgesinde çalışan örgütler kullanıma hazır aşağıdaki araçlardan birini de ücretsiz kullanabilecekler. Platform donanım destekleri (bilgisayar veya cep telefonu gibi) ve nakti destekler sağlamıyor. 

Tech To The Rescue platformunun yıl sonuna kadar açık kalması planlanıyor. Bu süre zarfında örgütler proje fikirlerini iletebilirler.Platformda sunulan hizmetlerin büyük bir çoğunluğu ücretsiz. Ancak çok nadir olarak projenin karmaşıklığına bağlı olarak toplam maliyetin küçük bir yüzdesi talep edilebiliyor. 

Keşif Oturumları

Akıllarında belirli bir proje olmayan ancak mevcut bir sorun için beyin fırtınası yapmak ve teknolojik çözümler oluşturmak isteyen STÖ’lere yönelik olarak teknoloji şirketleri birkaç günlük bir çalıştay düzenleyecek ve çözüm için net bir fikir geliştirilirse bunun uygulanması için yardımcı olacaklar. 

Ürün Geliştirme

Teknolojik olarak neye ihtiyacı olduğunu bilen ve proje tasarlamış STÖ’ler için geliştirilmiş bir programdır. STÖ’ler “Tech To The Rescue” aracılığıyla teknoloji ihtiyaçlarını (platform geliştirme, mobil uygulamalar, web siteleri, veri bilimi, tasarım, siber güvenlik, e-ticaret, danışmanlık vb.) karşılamak için uygun Teknoloji firmaları ile iletişime geçebilirler. 

Örgütlerin destekten yararlanmak için adım adım ne yapmaları gerekiyor?

 • STÖ’lerin ilk olarak https://www.techtotherescue.org/earthquake-turkey-syria adresinden kayıt olması gerekiyor. 
 • Ögütlerin uygunluğu onaylandıktan sonra ise STÖ’lere projelerini yüklemeleri için bir bağlantı iletilecek. 
 • Bunun ardından ise Eşleştirme Ekibi, projenin ihtiyaçlarına uygun bir şirket ile örgütü bir araya getirmek üzere çalışacak. 
 • Bir eşleşme bulunduğunda ise organizasyon ve teknoloji şirketi iş birliğini tartışmak ve üzerinde anlaşmak için bir araya gelecek. İş birliğinin kabul edilmesi durumunda ise her iki taraf da bir Mutabakat Zaptı imzalayabilir ve çalışmalarının parametrelerini birlikte belirleyebilir. 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler