Deprem Bölgesinde Çalışma Yürüten Kurumlar

Deprem Bölgesinde Çalışma Yürüten Kurumlar
[button href=”https://deprem.glide.page/” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Deprem Bölgesinde Çalışma Yapan Kurumlar[/button]

6 Şubat 2023 günü saat 04:17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kahramanmaraş ve yakın illerde ne yazık ki pek çok can kaybı ve ciddi hasar var. 

Deprem bölgesinde çalışan kurumları (sivil toplum kuruluşları, girişimler, sosyal girişimler ve topluluklar) listeliyoruz. Listelemeyi yaparken en büyük amacımız; deprem bölgesinde çalışma yürüten kurumları/oluşumları tespit etmek ve uzun vadede onların süreçlerine farklı destekler (fon, gönüllü ve/veya kapasite güçlendirme vb.) bulmaları konusunda yardımcı olmak (ulusal ve uluslararası kurumlarla tanıştırmak vb.).

İçinde bulunduğumuz bu akut dönemde ve sonrasında, hep birlikte oluşturacağımız bu liste sayesinde deprem bölgesinde çalışmalar yürüten ve farklı ihtiyaçları olan büyük – küçük kurumlar/oluşumlarla ilgili gönüllülük, kapasite güçlendirme gibi çalışmalar yapan ve fon veren örgütlere bilgi iletebileceğiz. 

Bildiğiniz kurumları eklemek için şurayı ve forma gelen cevapları görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Deprem bölgesinde çalışma yürüten kurumları derlemeye çalıştığımız bu formumuza eklenebilecek soru önerileriniz için teşekkür ederiz. Bu formda sorulan sorular sahada hizmet veren kurumları/oluşumları en basit ve en hızlı şekilde listelemek üzere kurgulanmıştır. Daha fazla ve uzun cevaplar gerektiren sorular eklenmemesinin nedenlerini şu an deprem bölgesinde olan kişilerin de formu doldurabileceği öngörüsü ve alanın hızlıca ve basitçe haritasını çıkarmak olarak belirtebiliriz.

Bizimle iletişim için: [email protected]

sivilalan.com, sivil toplumdaki tüm paydaşlar için bir iletişim ve haberleşme platformudur. Bu platform sayesinde güncel olarak sivil toplum kuruluşlarındaki iş ilanlarına, eğitim çağrılarına, hibe duyurularına, alanı güçlendirmek ve geliştirmek için hazırlanmış yayınlara ulaşabilirsiniz.

[button href=”https://deprem.glide.page/” type=”btn-info” size=”btn-lg”]Deprem Bölgesinde Çalışma Yapan Kurumlar[/button]

Deprem Bölgesindeki Çalışmalara Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler