Erişilebilir Dijital Matematik Materyali Hazırlama Çalıştayı Katılımcılarını Bekliyor

Savunuculuk faaliyetlerinin yanısıra, erişilebilir materyaller geliştirmeyi ve teknolojiyi engelli öğrenci ve öğretmenlerin eğitim yaşantısında etkin kılacak çalışmalar gerçekleştirmeyi amaçlayan EGED, Ocak 2022’den bu yana görme engellilerin matematik eğitiminde duyulan materyal ihtiyacına cevap verebilecek Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi Projesi’ni yürütmekte.

Bu proje kapsamında; www.dijitalmatematik.org adresinden ulaşılabilen Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi hizmet vermeye başladı. Matematik öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına yönelik, 4 videodan oluşan erişilebilir matematik dokümanı oluşturma video eğitim seti hazırlandı.

Görme engelli öğrencilere yönelik, 3 ses dosyasından oluşan Word’te ekran okuyucu aracılığıyla matematik dokümanlarını okuma sesli eğitim seti hazırlanacak.

Matematik dokümanlarını seslendirme kuralları oluşturuldu. Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak, proje çıktılarını paylaşmak, sesli ve yazılı erişilebilir dijital matematik materyalleri oluşturma konusunda alan uzmanlarının görüşlerini almak amacıyla, 28 Aralık Çarşamba saat 20:00’de düzenlenecek çalıştaya matematik eğitimi ve görme engelliler teknolojileri alanlarından ilgi duyanları davet ediyoruz.

Kayıt olmak için tıklayın.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler