Web Barındırma Talimatları

Web Barındırma Talimatları

O nasıl çalışır?

Başlangıç olarak, web barındırma, İnternet’e hızlı bağlanan ve alan ve bant genişliği sunan oldukça gelişmiş sunucuları ifade eder. Büyük sunucu bilgisayar ağları, barındırma şirketleri tarafından veri merkezleri olarak bilinen tesislerde tutulur. Bu sunucular, son derece hızlı ve sürekli olarak güvenilir bir internet bağlantısına bağlıdır. Veri merkezleri, birincil ve yedek güç kaynakları, hızlı bir İnternet bağlantısı ve üst düzey güvenlik sistemleri ile donatılmıştır.

Aylık bir ücret karşılığında, web barındırma şirketleri müşterilerine mevcut disk alanlarının ve bant genişliklerinin bir kısmını sunar. Kullanıcı oturum açtıktan sonra, belgeleri İnternet erişimi olan herkesin erişebileceği web sunucusundaki kişisel alanına yükleyebilir.

Evinizden bir sunucu tutmanın veya kişisel bir sunucuya sahip olmanın maliyeti, bir web barındırma şirketine ödediğiniz aylık ücretten çok daha yüksek olacaktır. Bu işletmeler bunun bir sonucudur.

Web barındırma türleri

Temel olarak, web barındırma iki türe ayrılır: ücretsiz ve ücretli. Bunu, en yaygın üç web barındırma teklifinin paylaşıldığı, bayi barındırma veya beyaz etiketli barındırma olarak da bilinen başka bir bölüm takip eder ve tahsis edilir. Yine de, başka birçok tür olduğunu ve her barındırma türünün amacının değiştiğini lütfen unutmayın.

Paylaşılan Web barındırma 

En yaygın tür olan paylaşımlı web barındırma ile başlayalım. Paylaşılan barındırma, bir web barındırma şirketinin size güçlü bir sunucunun disk alanının ve bant genişliğinin bir kısmına erişim sağlamasıdır. Bu sunucu çok sayıda başka web sitesine ev sahipliği yapar ve barındırma sağlayıcısı muhtemelen bu sunucularla dolu büyük bir veri merkezine sahiptir. Bu bilgisayara atanan sayıda web sitesi, sunucunun kaynaklarını paylaşır.

Ucuz barındırmaya ihtiyacınız varsa ve düşük ila orta düzeyde trafiğe sahip bir web sitesiyle çalışıyorsanız, paylaşımlı barındırmanın sizin için en iyi seçenek olduğunu unutmayın.

Bayi Barındırma

Öte yandan, bayi hostingimiz var. Kendi web barındırma şirketinizi kurmak için çok sevilen, uygun fiyatlı bir seçenek. Bayi barındırmanın iki kategorisi, özel etiketli ve bayi çözümleridir.

Ayrıca, bayiler için en iyi plan, size müşterilerinizin web siteleri üzerinde tam kontrol sağladığı için beyaz etiket olarak da bilinen özel bir etikettir. Bu düzenleme kapsamında, web barındırma kullanıcısının aylık ödemesinin tamamı satıcı tarafından alıkonulabilir, ancak satıcı yine de sunucu alanının kullanımı karşılığında daha büyük barındırma şirketine aylık bir ücret ödemek zorundadır.

Özel bir alıcı, satabileceği daha fazla sayıda barındırma profili ile daha fazla kar elde edecektir. Özel etiketli barındırma ile standart barındırmadan çok daha fazla web sitesini barındırabilirsiniz. Paradan tasarruf etmek için birden çok siteyi tek bir yerde barındırması gereken biri için bu iyi bir seçimdir.

Bir bayi hizmetinin, daha büyük bir web barındırma sağlayıcısının standart web barındırma paketlerini yeniden satmanıza olanak tanıdığını unutmayın. Aynı zamanda, müşteri birincil sağlayıcıda kaldığı sürece verilen tüm hizmetler için komisyon almak. Bu plan, yalnızca mevcut aylık gelirin bir kısmını tutmanıza izin verir ve kullanıcı web siteleri üzerinde kontrole izin vermez.

Özel Web Barındırma

Son olarak, yoğun bir web sitesini yüksek hızlı bir internet bağlantısına her ay yüzlerce dolar harcamadan barındırmanın en etkili ve güçlü yolu, özel web barındırma hizmetidir.

Özel olarak ayrılmış barındırma için kullanılan tek bir sunucu, başka hiçbir web sitesine ev sahipliği yapmaz. Özel sunucunun sahibi, makineyi dilediği şekilde tam olarak yapılandırma yeteneğine sahiptir. Diğer barındırma türlerine kıyasla en iyi güvenlik ve kontrolü sağlar. Bol miktarda kaynak talep eden popüler bir web sitesine sahip olan herkes, tahsis edilmiş barındırmanın temel bir seçenek olduğunu anlayacaktır.

Çözüm

Önemli sayıda barındırma şirketinin yoğun rekabeti karşısında, web barındırma seçimi çok zor olabilir. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir plan bulmak ve saygın bir barındırma sağlayıcısı ile çalışmak çok önemlidir. Sağlayıcı ile ilgili olarak yaptığınız seçim ve plan, web sitenizin başarısını etkileyecektir. Özetlemek gerekirse, düşük trafiğe sahip küçük bir web siteniz varsa, paylaşımlı barındırma iyi bir seçimdir. Barındırma yelpazesinin diğer ucunda, yoğun trafiğe sahip büyük siteler için en iyi olan özel barındırma vardır.

CopyScape: https://prnt.sc/Ojuwk2rVZrXG

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler