Luminar: Etki Buluşmaları’nın İlki Tarımda Etki Başlığıyla 2 Aralık Cuma saat 19.00’da CoBAC Workspace’te! 

Katılımcı sayısının sınırlı olduğu bu konuşmaya kaydolmak için şu linki ziyaret etmenizi rica ederiz.

CoBAC WorkSpace ve Innovation for Development (I4D) iş  birliği’nde “sosyal, dayanışmacı ve yeşil ekonomi” temalarıyla  dünyayı değiştirme fırsatını odağına alan “etki odaklı işleri”  tartışmaya açacak etkinlik serisi Luminar: Etki Buluşmaları,  “Tarımda Etki” başlığı ile 2 Aralık 2022’de başlıyor. 

Gıda Politikaları Uzmanı Berkan Özyer, Akademisyen-Gıda Mühendisi  Bülent Şık, Permakültür Tararımcısı-İyiEkim Kurucu Ortağı Evren Yıldırım  ve Ovacık Doğal Kooperatifi Başkanı Hayati Güngören’in konuşmacı  olarak katılacağı bu ilk buluşmanın moderatörlüğünü I4D Direktörü  Doğan Çelik üstlenecek. Tarımda Etki’nin, geniş bir perspektifle ilşkiler  ağı ekseninde ele alınacağı konuşmada kentsel dayanıklılık, gıda krizi,  permakültür ve onarıcı tarım, kırsalda tarım pratikleri, çocuklar ve gıda  güvenliği gibi temalar tartışılacak. 

Program 

18.30-19.00 Kayıt-Tanışma 

19.00-20.30 Tarımda Etki Buluşması 

20.30-21.00 Etkileşim 

Konuşmacılar 

Berkan Özyer – Gıda Politikaları Uzmanı 

Bülent Şık – Gıda Mühendisi, Akademisyen 

Evren Yıldırım – İyiEkim Kurucu Ortak, Permakültür Tasarımcısı 

Hayati Güngören – Ovacık Doğal Kooperatifi Başkanı 

Moderatör 

Doğan Çelik, I4D 

2 Aralık 2022, Cuma, Saat: 19.00 

CoBAC Workspace 

Ragıp Gümüşpala Caddesi  

No: 29 Eminönü İstanbul 

Katılımcı sayısının sınırlı olduğu bu konuşmaya kaydolmak için şu linki ziyaret etmenizi rica ederiz.

Neden Etki Buluşmaları? 

Küresel dünyada giderek artan eşitsizliklerin azaltılmasında kârlılık  yerine toplumların refahını ve çevrenin iyi olma halini esas alan  yaklaşımlar, kapsayıcı ve yeşil bir ekonomi vaadediyor. Etki odaklı  girişimlerin bu hikâyenin yazımındaki payı büyük. Daha yaşanabilir bir  dünyayı sosyal, dayanışmacı ve yeşil ekonomi temaları ile tartışmaya  açan ‘etki odaklı girişimler’ değişimin dinamosu olma özelliği taşıyor. Bu  nedenle, değişimin öncüsü sivil toplum kuruluşlarından etki odaklı  girişimlere, kurumsal sosyal inovasyonun amiral gemisi şirketlerden  kamuda yenilikçi uygulama alanları tasarlayan bürokratlara, sosyal  meseleler odağında çalışan tasarımcılardan yenilikçi finansman  kaynaklarını etki dünyasına açan kaynak sağlayıcı kuruluşlara kadar  pek çok kişi ve organizasyonu bir araya getirmeyi hedefleyen Luminar  etkinlik serisi, bir çağrı olma niteliği taşıyor. 

İsmini “ışık saçan, etki yaratan” anlamına gelen “luminary” kelimesinden  alan Luminar, dar bir grup içinde sınırlı kalmış bir başlık olan ‘etki’yi  anakımlaştırmak ve ‘etki ekosistemi’nin büyümesine katkı sağlamak için  konuya ilgi duyan herkesi bir araya getirmek amacıyla, CoBAC  WorkSpace ve Innovation for Development (I4D) ortaklığında 2022  yılında hayata geçirildi.

Katılımcı sayısının sınırlı olduğu bu konuşmaya kaydolmak için şu linki ziyaret etmenizi rica ederiz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler