AÇEV, Yaşamın Mucizevi Yıllarında “İlk6Yıl” Mobil Uygulamasıyla Ebeveynlerin Yanında

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), erken çocukluk döneminde, ebeveynlere çocuklarının gelişiminde ihtiyaç duydukları uzman içeriklere anlık ve tamamen ücretsiz erişebilmeleri amacıyla geliştirdiği “İlk6Yıl” mobil uygulamasına “Hamilelik” bölümünü ekledi. İlk sürümü 2014 yılında kullanıma sunulan ve 0-6 yaş arası çocuğu olan ebeveynlerin güncel ihtiyaçlarını karşılamak üzere içeriği yenilenen mobil uygulama, Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirilebiliyor.

Çocuğun gelişimini rahme düştüğü andan itibaren ele alan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), hayatın en önemli ve belirleyici dönemi olan erken çocuklukta gerek yüz yüze eğitim programları gerekse dijital ve mobil platformlar aracılığıyla ebeveynlere destek oluyor. 

Dijital çağın çocuk büyütme rehberi

AÇEV’in, 2014 yılında hayata geçirdiği İlk6Yıl mobil uygulaması, yayına alındığı günden bu yana 550 bin ebeveyne ulaştı. Çocuk gelişimi konusunda güncel bilgilerin yer aldığı kapsamlı bir “çocuk büyütme rehberi” olarak kullanıma sunulan İlk6Yıl, geçtiğimiz günlerde bebek bekleyen yeni ebeveyn adaylarına özel hazırlanan uzman içerikleriyle mobil marketlerde yerini aldı.

Mustela’nın ana sponsorluğunda, Generali – The Human Safety Net’in destekleriyle güncellenen mobil uygulama, Koç Healthcare içerik iş birliği ile “Hamilelik” bölümü de eklenerek kullanıcılara sunuldu. İçeriği uzman doktorlar, diyetisyenler ve psikologlar tarafından hazırlanan “Hamilelik” bölümünde, bebek bekleyen anne ve baba adaylarına Siz, Bebeğiniz, Psikoloji ve Beslenme başlıklarında bilgi verilirken, yaşamın bu mucizevi döneminde baba adaylarına da özel olarak sesleniliyor. Bebeğin haftalık gelişim evrelerinin yanı sıra anne adayının beslenmesi, yaşadığı ve yaşayabileceği değişimler, sağlıkla ilgili dikkat edilmesi gereken durumlar, takip edilmesi gereken kontroller, anne ve baba adayının psikolojisini desteklemeye ve iletişimini geliştirmeye destek olacak öneri ve bilgiler yer alıyor.

İlk6Yıl mobil uygulamasına ücretsiz erişim sayesinde ebeveynlere ve ebeveyn adaylarına bilgiye ulaşmada fırsat eşitliği sağlanıyor. Erken çocukluk döneminde ebeveynlerin yanında olarak çocuğun gelişimini destekleyen uygulama, Gelişim, İletişim, Sağlık ve Oyun kategorileri altında, çocuğun gelişimine yönelik binlerce uzman bilgiyi bir araya getiriyor. Çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimi, çocukla nasıl iletişim kurulması gerektiği, çocuk sağlığıyla ilgili temel uyarılar, oyun ve etkinlik önerileri gibi çeşitli bilgileri “Günün İçeriği” olarak kullanıcıya sunan uygulama, bilgileri çocuğun yaşına göre derliyor. İlk6Yıl mobil uygulaması, babaya ve baba adayına özel içeriklere sahip olması ve kullanıcılara gönderilen içerik bildirimlerinin sıklığı bakımından, bebeğin gelişimine odaklanan diğer mobil uygulamalar arasında öne çıkıyor. Çocukların zihinsel, bedensel, sosyal duygusal ve dil gelişimi gözetilerek hazırlanan uygulamadaki Büyüme Takvimi, boy-kilo, beslenme, sağlık kartı, takvim gibi fonksiyon alanlarıyla ebeveynlerin çocuğun gelişim alanlarının takibini kolaylaştırıyor. Ebeveynlerin yanı sıra çocuğun gelişim sürecinde bakımını üstlenen diğer bireylerin de kullanıcı olarak sisteme eklenebilmesiyle çocuğun çevresinin de desteklenmesi hedefleniyor.

Yeni içeriklerle dinamik bir yolculuk

Yeni bölümü “Hamilelik” ile daha kapsamlı bir içeriğe kavuşan İlk6Yıl mobil uygulaması, ebeveynlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak güncellenmeye devam ediyor ve Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler