3RP Türkiye Ülke Bölümü 2023-2025 Geliştirilmesi için Yerel/Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları ile İstişare

Türkiye Mülteci Konseyi (TMK) ve Yerelleşme Savunuculuk Grubu (YSG), mültecilerin, ev sahibi toplulukların ve onlarla birlikte çalışan kuruluşların görüşlerinin, önceliklerinin ve isteklerinin 3RP’ye (Suriye Krizine yönelik Bölgesel Mülteci ve Dayanıklılık Planı) ve planın önceliklerine anlamlı bir şekilde yansıtılmasını ve eylem planını belirlemelerini sağlamak amacıyla 3RP’nin 2023-2025 Türkiye Ülke Bölümü’nü şekillendirmek üzere yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarıyla kapsamlı bir istişare süreci yürütülmektedir. Bu istişare sürecinin aynı zamanda yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşları için bir platform sağlayacağı, ulusal ve bölgesel politika oluşturma süreçlerinde bu kuruluşların bakış açılarının yansıtılmasını sağlayacağı öngörülmektedir.
İstişare sürecinin kritik bir parçası olan çevrimiçi anket (TürkçeArapça ve İngilizce olarak yayımlandı), Türkiye’deki yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin, mültecilerin karşı karşıya olduğu sorunların, bu sorunların çözülmesine yönelik tavsiyelerin, mültecilerin liderliğindeki kuruluşların ve yerel/ulusal sivil toplum kuruluşlarının vb. rolünün mevcut durumunu anlamak amacıyla hazırlanmıştır. Anket 31 Ekim 2022 tarihine kadar katılımcıların erişimine açık olacaktır. Alınan tüm yanıtlar, TMK ve YSG ekibi tarafından dikkatle analiz edilerek, 2023-2025 Türkiye Ülke Bölümü’nün geliştirilmesini destekleyecek ve öncelikler, eylem uygulama planı, aktörler, başarı göstergeleri vb. gibi odak noktaları hakkında bilgi sağlayacaktır.
3RP istişare süreci hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin: [[email protected]]. Bu anketi doldurmak ve görüşlerinizi paylaşmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler