STK’lar İçin Çevre Mücadelesinde Dijital Kampanyacılık Eğitimi Başlıyor

Şimdi değişim zamanı! 

Doğal yaşam iklim krizi, sayısız proje ile yıkıma uğrarken yapılacaklar her geçen gün çok daha önemli hale geliyor.  Şimdi daha güçlü ve kararlı adımlar atmalıyız. Çevre alanında artan mücadeleye dijital alanın gücünü katarak destek olmak için Change.org olarak sivil toplum örgütlerine yönelik Dijital Kampanyacılık Eğitimi düzenliyoruz.

Change.org Türkiye 20 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye’de değişim isteyenlerin en önemli dijital buluşma noktası. Change.org’da herkes kampanya başlatıyor, destekçilerini harekete geçiriyor ve karar vericilerle çözüm için beraber çalışıyor. Change.org Türkiye ekibi olarak 10 yıllık dijital kampanyacılık alanındaki deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz. Bu eğitimde “su ekosistemleri” özelindeki kampanyaları tüm yönleriyle ele alarak birlikte neler yapabileceğimizi konuşuyoruz.

Dere, Göl, Sulak Alan, Deniz ekosistemlerine dair farklı taleplerle başlatılan kampanyaları tüm yönleriyle ele alarak birlikte neler yapabileceğimizi konuşacağımız bu eğitimde değineceğimiz konulardan bazıları şunlar:

  • Etkili bir kampanya nasıl başlatılır?
  • Kampanya ve iletişim stratejisi nedir?
  • Karar vericilere nasıl ulaşabiliriz?
  • Başarılı kampanyaların sırrı nedir?
  • Su ekosistemleri konusunda ortak kampanyalar başlatılabilir mi?

Program

8 Eylül saat: 20.00’da başlayacak ve 1,5 saat sürecek bu eğitimde su ekosistemleri alanında etkili kampanya yürüten kampanyacıların katılımı ile deneyim paylaşımı yapılacak.

8 Eylül 2022, Perşembe saat: 20:00-21.30

20.00-20.10 Tanışma

20.10-20.50 Savunuculuk ve Kampanyacılık

Etkili Kampanyacılık İpuçları

20.50-21.10 Kampanyacının katılımı ile Deneyim Paylaşımı

21.10-21.30 Soru-Cevap

Kimler Katılabilir? 

Yerel hareketler ile yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarından “su ekosistemleri” alanında kampanya başlatmak isteyen ve/veya mevcut kampanyalarını güçlendirmek isteyen herkes katılabilir. Eğitime tek başına veya ekip olarak (en fazla 3 kişi)  başvurabilirsin.

Nasıl Kayıt Olacağım?

4 Eylül 2022 Pazar 23.00’a kadar başvuru formunu doldurarak kaydını yaptırabilirsin.

Başvuru formu için tıklayın!

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler