Dijital Öğretmenler Projesi V. Dönem Başvuruları Devam Ediyor

Habitat Derneği olarak ING Türkiye ve ODTÜ iş birliği ile öğretmenlerin dijitalleşmesi, dijital dönüşümün bir parçası olması ve bu dijital becerileri derslere entegre ederek ilkokul- ortaokul öğrencilerine aktarmaları amacıyla hayata geçirdiğimiz Dijital Öğretmenler Projesinin V. Dönem başvuruları başladı.

Bu dönemde dijital okuryazarlık eğitimleriyle 1.000 öğretmenimizin çağın gerektirdiği donanımlara sahip olmasını destekleyecek eğitimler hazırladık.

Projenin amacı:

Öğretmenlerin, dijitalleşmesi ve dijital yetkinliklerinin artırılması.
Bu öğretmenlerin 2.000 öğrenciye bu içerikleri aktarması.
Öğretmen ve öğrencilerin dijital dönüşümün bir parçası haline getirilmesi.
Farklı illerdeki öğretmenlerin aynı eğitimleri yerellerindeki öğrencilere aktararak bölgesel dijital yetkinlik eşitliğinin sağlanması.
Türkiye’nin dijital dönüşümüne destek olmak.

Kimler başvurabilir?

Dijital Öğretmenler Projesi, Türkiye’nin 81 ilinden başvuruya açıktır. Projeye devlet okullarında çalışan ilkokul ve ortaokul öğretmenleri başvurabilir.
Eğitimler, bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanımına yönelik olarak giriş seviyesinde olacaktır. Başvuru için adayların temel düzeyde bilgisayar kullanabilmeleri yeterlidir.
Projemiz 5 hafta boyunca devam edecektir. Bu süre boyunca ODTÜ’lü akademisyenler tarafından verilecek senkron ve asenkron dersleri tamamlamanız gerekmektedir.

NOT: Kontenjanımız 1.000 öğretmenle sınırlıdır.

Projenin aşamaları:

Dijital Öğretmenler Projesi’nin I. Fazı Ekim-Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. I. Fazda 1000 öğretmene dijital yetkinliklerini geliştirmek için, dijital vatandaşlık ve güvenlik, etkili sunum hazırlama, yaratıcılık ve görsel tasarım (infografik, video/fotoğraf oluşturma ve düzenleme), eleştirel düşünme ve ölçme & değerlendirme modüllerinden oluşan 5 haftalık çevirim içi bir eğitim verilecektir.
I. Faz eğitimlerinin ardından 1.000 öğretmenin içinden seçilecek ilk 100 öğretmeneODTÜ’lü akademisyenler tarafından II. Faz eğitimleri verilecektir. Bu kapsamda eğitimde sanal ve arttırılmış gerçeklik dersleri yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2022

Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

 

Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için bize buradan kahve ısmarlayarak destek olabilirsiniz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler